Przez ostatnie dwa miesiące w Puszczy Zielonka, gminy Związku Międzygminnego (w tym nasza), szczególnie intensywnie promowały nordic walking. Certyfikowani instruktorzy przeprowadzili sześć bezpłatnych instruktaży. Zwieńczeniem „kijkowania” był spacer o nazwie Wielka Pętla, który odbył się 14 października. Cztery trasy o różnym stopniu długości i możliwościach kondycyjnych uczestników zgromadziły łącznie ponad 70 amatorów tej formy aktywności.

O godz. 13:00 z gospodarstwa agroturystycznego „Relax4All” w Potrzanowie ruszyły dwie grupy: fitness (trasa wzbogacona w ćwiczenia rozciągające, licząca ok. 15 km) oraz sportowa (trasa o szybszym tempie marszu, o długości ok. 18 km).

Godzinę później wystartowała najliczniejsza grupa – rekreacyjna (z założenia trasa miała liczyć ok. 12 km) oraz widokowa (trasa lekka z przerwami na robienie zdjęć w bardzo urokliwej okolicy, dystans ok. 8 km).

Co bardzo istotne, mimo jesiennej kapryśnej aury i porannego chłodu, popołudnie powitało uczestników intensywnym słońcem. Pogoda turystów puszczańskich po raz kolejny nie zawiodła. Trasy zostały tak przygotowane, by każdy mógł wybrać najlepszą opcję dla siebie, w zależności od tego, czy chciał się zmęczyć idąc szybszym tempem, czy podziwiać widoki podczas spaceru rekreacyjnego.

Na mecie czekał pyszny barszcz ukraiński oraz ulotki i gadżety dotyczące Puszczy Zielonka. Jedna z grup – rekreacyjna – tak oddała się rekreacji, że z 12 planowanych km zrobił się 16 km dystans, co sprawiło, że dotarła na metę niemal o zmierzchu.

Ale nikt nie narzekał. Sezon pożegnany został godnie i w pięknej jesiennej atmosferze. Była to ostatnia impreza turystyczna zaplanowana w tym roku przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”. Ale jak to z planami bywa, po to są by je zmieniać. Więc kto wie, co jeszcze przyjdzie nam do głowy?

Do zobaczenia na szlaku.

Impreza dofinansowana z środków Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” i Powiatu Poznańskiego.