IMG_0047-001W sobotni poranek 27.02 zespół Żaków Wełny Skoki, zameldował się w hali przy ul. Łubiniewskiego w Gnieźnie na Ogólnopolskim dwu dniowym Turnieju Piłki Nożnej Winter Cup. Dla chłopców z roczników 2007 i 2008 było to ogromne przeżycie i nagroda za trud włożony w treningi przez okres zimowy i sprawdzian jak wyglądają na tle drużyn z którymi na co dzień nie mają możliwości grania.

Organizatorzy podzielili zespoły na dwie grupy, nasi zawodnicy trafili do Grupy A:

Zjednoczeni Trzemeszno, Szkółka Piłkarska Waldemara Przysiudy Września, Lech Poznań, UKS Warta Śrem, Mieszko Gniezno, Wełna Skoki
W Grupie B występowały drużyny: Elana Toruń, Zawisza Bydgoszcz, Piast Łubowo, Mieszko Gniezno, Unia Swarzędz, FA Leszno
Regulamin Turnieju zakładał, że w sobotę 27.02 rozegrane zostaną mecze obu grup, z której 3 najlepsze zespoły trafią do „LIGI MISTRZÓW” a pozostałe ekipy zagrają w „LIDZE EUROPEJSKIEJ” – Mecze Faz Mistrzowskiej i Europejskiej rozegrane zostały 28 lutego.

Zespół Wełny występował w składzie: Daniel Szczupalski BR, Filip Urbaniak BR, Bartek Juśkowiak, Paweł Deminiak, Oskar Trąbka, Mateusz Szczepaniak, Dawid Obst, Mikołaj Springer, Marcin Andrzejewski, Tomek Teofilewski, Stanisław Sroczyński.

Wyniki z soboty 27 lutego:
Wełna Skoki 4-0 Zjednoczeni Trzemeszno
Wełna Skoki 5-1 Szkółka Piłkarska Waldemara Przysiudy Września
Wełna Skoki 2-5 Lech Poznań
Wełna Skoki 2-3 Mieszko Gniezno
Wełna Skoki 0-7 UKS Śrem
Czas meczu: 18 minut.
Najlepszy strzelec naszego zespołu – Dawid Obst 6 bramek

Wyniki spowodowały, że Wełna pechowo uplasowała się na 4 pozycji w tabeli, za drużynami UKS Śrem, Lech Poznań i Mieszko Gniezno. Warto dodać, że poziom piłkarski turnieju stał na bardzo wysokim poziomie a o końcowym wyniku sobotnich zmagań decydował mecz z Mieszkiem Gniezno, w którym skoczanie prowadzili 1-0 oraz 2-1 by po emocjonującej końcówce przegrać 2-3.

W rywalizacji dzieci, wynik nie jest sprawą najważniejszą, liczyła się atmosfera dobra zabawa oraz doświadczenie zebrane podczas spotkań z drużynami z całej wielkopolski. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, budząc sympatie oraz podziw kibiców zebranych w hali. Sobotnie wyniki spowodowały, że kolejnego dnia w Niedzielę 28.02 nasi zawodnicy mierzyli swoje siły w „LIDZE EUROPEJSKIEJ” z zespołami: Unia Swarzędz, FA Leszno, Mieszko Gniezno, Szkółka Piłkarska Waldemara Przysiudy Września oraz Zjednoczeni Trzemeszno. Zmagania zakończyliśmy na 2 miejscu w tabeli.
Czas rozgrywania meczu – 12 min
Najlepszym strzelcem w drużynie Wełny był Dawid Obst – 6 bramek
Młodzi adepci zaprezentowali się bardzo dobrze, pokazując, że to co w ostatnim czasie dzieje się w Klubie Wełna Skoki idzie w dobrą stronę, bardzo duże zaangażowanie rodziców zarówno w funkcjonowanie zespołów, jak i w organizacje turniejów powoduje (zarówno w sobotę i niedzielę na trybunach licznie zasiadali rodzice którzy dodawali otuchy naszym zawodnikom), że młodzi chłopcy mogą spokojnie skupić się na zabawie w piłkę nożną, która przyciąga coraz więcej dzieci na treningi.

  Radosław Modlibowski