Tradycyjnie w piątek poprzedzający ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Żelicach odbył się Turniej Strzelecki z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Była to czwarta edycja turnieju i po raz czwarty swą reprezentację wystawili skoccy uczniowie. Tym razem byli to ośmioklasiści: Rafał Jarzębowski, Wiktoria Stożek, Bohdan Mazur i Kacper Połczyński. Po raz pierwszy swą drużynę wystawił też MOW z Antoniewa w składzie: Emil Baran, Aleksandra Tuchanowska, Mateusz Brzeziński.

Rywalizowano indywidualnie ale też zbierając punkty dla drużyny strzelając z wiatrówki do tarczy odległej o 10 metrów. Po obliczeniu punktów w kategorii szkół podstawowych nasza reprezentacja zajęła II miejsce. Na tej samej pozycji indywidualnie uplasował się też Kacper Połczyński. Natomiast w rywalizacji szkół ponadpodstawowych zwyciężyła młodzież z Antoniewa a indywidualnie Emil Baran wystrzelał II miejsce przegrywając ze zwycięzcą po dodatkowej serii strzałów.

Warto podkreślić wielkie zaangażowanie organizatorów na czele z głównym pomysłodawcą i głównym sędzią zawodów panem Januszem Sieroniem.

Opiekun zawodników
Andrzej Surdyk
Zdjęcia: Jacek Brzostowski