Za sprawą prezentowanej obecnie fotografii przenosimy się do roku 1969 i wspominając naszych ówczesnych milusińskich trafiamy do mieszczącego się w budynku byłej pastorówki Przedszkola przy ulicy Parkowej w Skokach.    

Odbywa się tu uroczystość przybycia Świętego Mikołaja, a nasza fotografia dokumentuje chwilę, gdy „Święty” wypełnił już swoją powinność- po powitaniu wręczył przedszkolakom prezenty (przypuszczam, że skromne, bo takie były czasy, ale i tak sprawiły im wielką radość) i wraz z nimi pozuje do wspólnego zdjęcia. Swoją drogą, nasz Mikołaj pewnie nie znał jeszcze przyznanego mu w kolejnych latach, a znanego nam stroju z błazeńską czerwoną czapeczką, a o jego „świętości” świadczy jedynie nakrycie głowy- mitra biskupia. Wielka czarna broda i wąsy przypominają raczej Rumcajsa, a słoneczne okulary przebierańca szykującego się do skoku na bank.

Po lewej stronie przedszkolaków w balowych strojach – dzisiaj  statecznych pań i panów, a właściwie babć i dziadków, którzy możliwe, że swe wnuki prowadzają do Przedszkola Samorządowego przy ul. Sienkiewicza- widzimy dyrektora placówki panią Irenę Wylegalską, a po ich prawej stronie, mamy towarzyszące swym pociechom.

Prezentując naszą fotografię, tradycyjnie już, u utrwalonych na niej „bohaterów”, pragniemy  przywołać wspomnienia wspólnie spędzonych lat i dni. A wszystkich zachęcamy do spacerów po wciąż rozrastających się i piękniejących naszych Skokach, w których z chwilą pobudowania Przedszkola przy ulicy Sienkiewicza, dawne Przedszkole przekształcone zostało na obiekt mieszkalny, a położna na jego zapleczu, dawniej wstydliwie omijana ulica Strumykowa otrzymała piękną zabudowę i nawierzchnię z kostki brukowej.