ZOBACZ_FILMXIX Dni Miasta i Gminy Skoki już za nami. Było ciepło i słonecznie, choć nie brakowało deszczu. Rozpoczęliśmy z deszczem, rankiem 18 czerwca 2011 r. i zakończyliśmy z deszczem, wieczorem 19 czerwca 2011 r.

Dzielni wędkarze nie przestraszyli się kapryśnej aury. Ochoczo wzięli udział w Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki, które rozpoczynały tegoroczne święto. Komu tego dnia najlepiej szła ryba? W konkurencji drużynowej III miejsce zajęła drużyna z Murowanej Gośliny, II miejsce drużyna „Wiórek” z Poznania i zaszczytne I miejsce „Colmic I” z Poznania. Największą rybę złowił pan Henryk Eliński z Mieściska. Zwycięzcami sektorowymi zostali: w SEKTORZE A pan Rafał Matuszak (Poznań – „Wiórek”), w SEKTORZE B pan Dariusz Tomczak (Poznań – „Wiórek”), w SEKTORZE C pan Henryk Eliński z Mieściska.
Szczegółowa relacja >>>

 

Było ciepło, słonecznie i kolorowo. Miłośnicy języka polskiego stanęli w szranki, w Konkursie Ortograficznym o Pióro Burmistrza. W kategorii wiekowej DOROŚLI najlepsza okazała się pani Małgorzata Stefańska, w kategorii GIMNAZJUM zwyciężyła Martyna Adamska, natomiast wśród uczniów SZKOŁY PODSTAWOWEJ nie do pokonania okazała się Weronika Sydow. Wszystkim, którzy odważyli zmierzyć się tego dnia z polską ortografią serdecznie gratulujemy. Należy zaznaczyć, że finał konkursu wśród dzieci i młodzieży poprzedzony był szkolnymi eliminacjami.

Uroczyste otwarcie Dni Skoków, które nastąpiło o godzinie 17.30 rozpromienił wjazd Emeryckiego Zespołu Śpiewaczego „Harfa” na przedwojennych rikszach. Wszyscy pasażerowie ubrali na tę okazję słomkowe kapelusze i kolorowe, letnie stroje. Dyrygent prowadził swój zespół jadąc samochodem pana Pawła Kubickiego. Za kierownicą siedział sam właściciel. Ten niezwykle stylowy, czterokołowy pojazd wpisywał się doskonale w epokę lat 20 i 30 ubiegłego stulecia. Efekt był oszałamiający! Zachwycała również przepiękna, hawajska koszula pana Antoniego. Przez chwilę zastanawiałam się czy nie pożyczył jej od Rudiego Schubertha, którego występ poprzedziły muzyczne hity lata w wykonaniu Harfy.

Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie nie zawiedli publiczności. Wszyscy obecni dali się natychmiast ponieść rytmicznej muzyce, podkreślanej charakterystycznymi ruchami scenicznymi artysty.

Zanim scenę opanowali tancerze ze Szkoły Tańca „Jawor” w Poznaniu, każdy mógł poczuć jak słodkie może być skockie lato. Tort upieczony przez Cukiernię „Pistacja” był przepiękny i na pewno smaczny. Bardzo szybko został zjedzony, choć żal było go kroić. Cukiernik – artysta wymalował na nim słońce zachodzące nad jednym z jezior otaczających Skoki. Były żabki kumkające na dobranoc, tatarak i kamyszki na plaży. Wolałabym oprawić go w ramy i powiesić na ścianie, ale chęć zasmakowania słodyczy przezwyciężyła wszelkie skrupuły i tort skończył zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Nieokiełznaną radość wniosły ze sobą na scenę Skoczki.

Bracia Kurkowi zafundowali nam Wiatrówkowe Zawody Strzeleckie. Każdy kto tylko miał ochotę, mógł strzelać pod wprawnym okiem Braci. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: Strzelania do Tarczy oraz Strzelania o „Los”. Zwycięzcą kategorii pierwszej został Łukasz Kusiakiewicz, a na dalszych pozycjach klasyfikowali się Leszek Sznajder (miejsce II) i Przemysław Frąckowiak (miejsce III). W przypadku Strzelania o „Los” szczęście dopisało Jarosławowi Badurskiemu, który zajął miejsce I. Tuż za nim uplasowali się M. Sznajder (miejsce II) i Ewa Chudziak (miejsce III). Wszystkim, którzy wykazali się wprawnością oka i tym, którym w tym roku się nie powiodło serdecznie gratulujemy.

Robert Rozmus dał niezapomniane show. Rozgrzał publiczność do temperatury wrzenia. Później brzmiała już tylko MUZYKA NON STOP do 2.00 nad ranem. Grał Zespół „Takt” i DJ Barti. Tak zakończył się pierwszy dzień skockiego świętowania.

Niedziela należała głównie do dzieci i młodzieży. Mogliśmy podziwiać naszych milusińskich z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Skokach oraz młodych aktorów TeatruRozwesołki” stworzonego przez panią Elżbietę Drygas i pana Jerzego Hamerskiego. Zatańczyła dla nas grupa Rosses pod kierunkiem pani Wiesławy Hauke oraz  grupy: Fanki 1, Fanki i Iskierki działające pod opieką pani Marietty Kiszki. Wszystkim przyświecało słoneczko, które zza chmur przywołały wcześniej dzieci podczas zabaw z Kwiatkami z Kwiatkowych Żartów.

Gorące brzmienia gitarowe w wykonaniu Macieja Kujawy przyciągały uwagę znawców rocka.

Nie zabrakło tego dnia również gwiazd wielkiego formatu. Wstąpił do nas, w drodze do Bydgoszczy, Cezary Pazura, by rozbawić wszystkich do łez i złożyć życzenia z okazji obchodzonych hucznie Dni. Osiągnął pożądany efekt, po czym pięknie się pożegnał obiecując, że wróci tu za rok. Nie wiem czy tak naprawdę nie zapomniałby o nas zupełnie, gdyby nie czujność pana Pawła Kubickiego, który przechwycił go gdzieś po drodze i przywiózł na rynek swoim szałowym autem.

Rozpalone rytmy zespołu EVERS nie pozwoliły nikomu spokojnie stać w miejscu. Zespół składający się z doświadczonych muzyków, grających niegdyś w różnych kapelach, zapewniających oprawę muzyczną na wielu lokalnych weselach i zabawach nie zawiódł. Osobiście zachwyciła mnie wokalistka zespołu, której charakterystyczny głos przypominał mi do złudzenia Karin Stanek. Wzrok przykuwała również bardzo młoda perkusistka z łatwością władająca pałeczkami, mimo że ledwie można było ją dostrzec zza bębnów.

Tysięczne rzesze publiczności zgromadził na skockim rynku znany i lubiany nawet w egzotycznych Chinach BAYER FULL. Niestety niektórzy, zwłaszcza ci z dziećmi w wózkach, musieli uciekać przed deszczem. Najbardziej wytrwali pozostali do samego końca, a było ich naprawdę dużo. Bisom nie było końca.

Tak zakończył się dzień drugi i ostatni XIX Dni Miasta i Gminy Skoki.

Zapraszamy za rok!
W imieniu organizatora
Aleksandra Gajewska


 

Organizatorem XIX Dni Miasta i Gminy Skoki była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach.

Sponsorzy oraz darczyńca XIX Dni Miasta i Gminy Skoki:

 • Sponsor główny: Miasto i Gmina Skoki
 • KRUSZGEO Wielkopolskie Kopalnie Sp. z o.o. w Poznaniu
 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe LEMAR w Czerwonaku i w Potrzanowie
 • Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o. BAZA PALIW nr4 w Rejowcu – darczyńca
 • Starostwo Powiatowe w Wągrowcu
 • Dragon Fishing Białe Błota
 • VA-BANK w Skokach, Państwo Arleta i Andrzej Pilaczyńscy
 • Trofea Sportowe i Okolicznościowe PODIUM w Czerwonaku
 • Pizzeria VERONA w Skokach, Pan Robert Cichy
 • PISTACJA cukiernia w Roszkówku, Pan Aleksander Szymkowiak
 • Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Skokach
 • Stowarzyszenie Lokalne Grupa Rybacka „7 RYB”
 • Kwiaciarnia „Bacara” – Pani Zofia Gronowska
 • ADAMUS – Pan Adam Błażejewski

Wszystkim sponsorom i darczyńcy składam serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji 19 Dni Miasta i Gminy Skoki. Bez Waszego życzliwego wsparcia na pewno by się nie udało.
Za życzliwe zaangażowanie i uatrakcyjnienie Święta Miasta i Gminy dziękuję:

 • Księdzu Proboszczowi Karolowi Kaczorowi za odprawienie uroczystej mszy świętej w intencji mieszkańców miasta i gminy Skoki,
 • Pocztom Sztandarowym za uświetnienie liturgii
 • Chórowi Kameralnemu pod dyrekcją pana Andrzeja Kaliskiego za cudowną oprawę muzyczną mszy św.
 • Panu Jackowi Matysiakowi Komendantowi i policjantom z Komisariatu Policji w Skokach oraz policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników imprezy
 • Panu Krzysztofowi Jachnie, Prezesowi i Braciom Kurkowym z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Skokach za organizację Wiatrówkowych Zawodów Strzeleckich
 • Panu Alojzemu Pacholskiemu Prezesowi i wędkarzom z PZW KOŁA nr 120 w Skokach za organizację Zawodów Wędkarskich
 • Paniom: Iwonie Migasiewicz, Danucie Słoma, Elżbiecie Słoma, Wiolecie Grzegorzewskiej, Elżbiecie Berendt i Agnieszce Wasylewicz za organizację Finału Konkursu Ortograficznego o PIÓRO BURMISTRZA
 • Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach za życzliwą pomoc i wsparcie
 • Mediom: przedstawicielom czasopism lokalnych PodSkoki i Wiadomości Skockie oraz dziennikarzom Radia Merkury i ITV Skoki za objęcie patronatem medialnym 19 Dni Miasta i Gminy Skoki
 • Zespołom artystycznym: Emeryckiemu Zespołowi Śpiewaczemu HARFA pod dyrekcją pana Antoniego Wiśniewskiego, Grupie Artystycznej SKOCZKI z instruktorami Małgorzatą Jarzembowską i Katarzyną Kędziora-Dukszta, Zespołowi tanecznemu ROSSES z panią opiekun Wiesławą Hauke, Grupom Tanecznym Fanki, Fanki 1 i Iskierki pod kierownictwem pani Marietty Kiszki, PRZEDSZKOLAKOM z dyrektor panią Jolantą Czepek i opiekunkom, Paniom: Katarzynie Kędziora-Dukszta, Dorocie Muszyńskiej, Wiesławie Koralewskiej, Agnieszce Serafin, Wiesławie Paczyńskiej, Małgorzacie Futro i Annie Bałażyk z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach za występy artystyczne wokalne i taneczne, Teatrowi ROZWESOŁKI z jego założycielami i opiekunami, Panią Elżbietą Drygas oraz Panem Jerzym Hamerskim
 • Miejskiemu Domu Kultury w Wągrowcu za życzliwą współpracę
 • Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach za czuwanie nad porządkiem i bezpieczeństwem imprezy
 • Mieszkańcom Placu Powstańców Wielkopolskich za wyrozumiałość
 • Pani Karolinie Stefaniak i Agnieszce Fertsch za uwiecznienie minionych już  chwil na fotografiach
 • Karolowi Kłosowi za bezinteresowną pomoc i wsparcie
 • oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji 19 obchodów Dni Miasta i Gminy Skoki

Serdecznie dziękujemy,
w imieniu organizatora XIX Dni Miasta i Gminy Skoki                                                
Gabriela Bałażyk


[iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/5mJ5sM00YLw?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]