Questing to rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach.

W wielu elementach gra ta przypomina podchody i harcerskie gry patrolowe oraz gry miejskie. Od gier miejskich questy odróżnia bezobsługowość, a od podchodów dodatkowo też to, iż są one ściśle związane z konkretnymi miejscami i mają funkcje edukacyjne.

Od paru lat Skoki tez maja Quest. I dziś chcemy Wam o tym przypomnieć. Quest opracowany została przez Andrzeja Surdyka i Bibliotekę w Skokach z okazji 650 –lecia nadania miastu Skoki praw miejskich w 2017.

Załączamy Quest, można go pobrać i wydrukować >>>
Życzymy dobrej zabawy.

PS ząb czasu i remont elewacji Urzędu sprawił, że zniknęła tablica, oto jej fotografia, przyda się do hasła końcowego.