Rowerem, z kijami Nordic Walking lub rekreacyjnym biegiem można było pokonać trasy tegorocznego XII Rajdu „Puszcza Wpuszcza” z wszystkich gmin z terenu Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”. Uczestniczyła w nim rekordowa liczba prawie 500 turystów. Wszyscy spotkali się na mecie w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie w gminie Swarzędz.

Poza zwiedzaniem ekspozycji, na każdego czekał posiłek regeneracyjny i konkurs wiedzy o Puszczy Zielonce, w którym do wygrania było kilkadziesiąt atrakcyjnych upominków turystycznych. Rajd „Puszcza Wpuszcza” ma już dwunastoletnią tradycję i obok Rajdu Cysterskiego jest najbardziej rozpoznawalną i najliczniej odwiedzaną imprezą Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”. Tegoroczna odsłona rajdu była rekordowa w liczbie uczestników. Najchętniej zapisywano się na trasy rowerowe. Z poznańskiej Malty do Uzarzewa przybył peleton ponad 100 rowerzystów. Ponad 150 osób dotarło na metę niezależnie korzystając z możliwości zapisu na tzw. trasę tajemniczą.

Artur Krysztofiak

Także ze Skoków wyruszyła grupa ponad 30 cyklistów w najdłuższą trasę liczącą w jedną stronę prawie 40 km.

[Not a valid template]