Zawody rozpoczęto od sprzątania terenu i przygotowania stanowisk do wędkowania. W rezultacie zebrano 5 worków śmieci, które po przez Urząd Gminy trafią na wysypisko odpadów w Kopaszynie.

Czynny udział w zawodach wzięło 22 wędkarzy, w tym 8 w kategorii juniorów i 14 w kategorii seniorów. Po zważeniu przez komisję sędziowską w składzie: Michał Futro, Wojciech Kłosowski i Jacek Rutkowski, ryb na poszczególnych stanowiskach ogłoszono wyniki uzyskane przez zawodników. W kategorii juniorów z ilością 6,76 kg złowionych ryb zwycięzcą został Piotr Futro. Drugie miejsce łowiąc 5.24 kg zajął Jarosław Adamski, a trzecie miejsce z ilością 4,06 kg ryb należało do Piotra Mielcarka.
W kategorii seniorów z ilością 9.76 kg złowionych ryb triumfował Andrzej Szymkowiak. Drugie miejsce wraz z 8,58 kg złowionych ryb zajął Tomasz Makowski, a trzecie miejsce z 8,30 kg Romuald Dudek.

Po zważeniu złowione ryby trafiły do wód jeziora, a zdobywcy 3 pierwszych miejsc w każdej kategorii obdarzeni zostali przez organizatorów bonami na odbiór akcesoriów wędkarskich o wartości: 100 zł za zajęcie I miejsca, 75 zł za II miejsce i 50 zł za III miejsce.

Na zakończenie zawodów na uczestników i towarzyszące im osoby tradycyjnie już czekała grochówka przygotowana przez Mariana Konrada.