Setki Skoczan, w niedzielny wieczór – 2 kwietnia br, w pierwszą rocznicę śmierci Wielkiego Męża, najwybitniejszego z dotychczas żyjących Polaków – Papieża Jana Pawła II, z lampkami i zniczami w dłoniach zebrały się u wylotu ulicy Jego imienia.

Stąd w towarzystwie pocztów sztandarowych, kościelnych, oraz pocztów placówek oświatowych, stowarzyszeń i organizacji działających w Mieście i Gminie Skoki udali się w białym marszu do hali skockiego Gimnazjum. Ich drogę znaczyły palące się znicze i lampki pozostawiane przez uczestników marszu.

Gromadzących się w hali sportowej przywitało nastrojowe oświetlenie, a piękna dekoracja zawierająca wiele symboli skłaniała do zadumy i refleksji oraz oddania czci Wielkiemu Rodakowi. Odbył się tu wieczór poetycko – muzyczny przygotowany i prowadzony przez Koło Gospodyń Wiejskich w Potrzanowie, podczas którego prezentowano utwory Karola Wojtyły (powstałe przed 1978 rokiem) oraz wiersze Stefana Wytwickiego „Sosna” i wiersz mieszkanki Skoków – Halina Szymkowiak „W I rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II”.

Słowa poezji przeplatały nagrania fragmentów homilii Jana Pawła II – „Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” (1979r.), „ Bogu dziękujcie, ducha nie gaście” (1991r.), „Nie wstydźcie się krzyża” (1997r.), „Czy można odrzucić Chrystusa?” (1983r.), które to słowa na zawsze odmieniły świat. Dopełnienie całości wieczoru stanowiła nastrojowa muzyka i pieśni religijne wykonywane przez chóry: „Harfa” i „Kameralny”. Udźwiękowienie i oprawę muzyczną wieczoru zabezpieczyli Grzegorz Dziekan i Grzegorz Koperski.

Po części artystycznej nastąpiła cisza. Nadszedł czas na zadumę i modlitwę. Zabrzmiały słowa dziesiątki różańca i słowa pieśni „Pod Twą obronę” oraz wspólne wykonanie „Barki” przez uczestników wieczoru. Wieczór zakończyły słowa Papieża Benedykta XVI wypowiedziane w trakcie uroczystości rocznicowych w Watykanie oraz słowa podziękowania Proboszcza Księdza Karola Kaczora skierowane do wykonawców oraz do uczestników niedzielnego spotkania.