W dniu 9 czerwca 2006 roku na terenie Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych w Kopaszynie odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji konkursu ALUMINIOWA GÓRA PUSZEK. Konkurs został zorganizowany przez Międzygminne Składowisko Opadów Komunalnych Sp. z o.o. przy współudziale: Starostwa Powiatowego w Wągrowcu, Urzędu Miasta oraz Urzędu Gminy w Wągrowcu, Urzędu Gminy w Mieleszynie, a także Urzędu Miasta i Gminy w Skokach, Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu oraz firm z branży gospodarki odpadami takich jak: REMONDIS Sanitech Sp. z o. o, HORSTMANN Sp. z o. o. Wągrowiec, a także Organizacji Odzysku REBA S.A. oraz Fundacja Odzysku RECAL.

W tym roku konkurs poszerzono o dwie nowe kategorie i ogłoszono I edycję konkursu ZBIERAJ BATERIE – ŁAP ENERGIĘ i I edycję konkursu WOREK MAKULATURY – NOWYCH KSIĄŻEK GÓRY.

Uczestnikami konkursu były jak co roku szkoły i przedszkola z terenu powiatu wągrowieckiego i sąsiednich gmin.
Z naszej Gminy w konkursie udział wzięły: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skokach, Przedszkole Samorządowe w Skokach oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny z Jabłkowa.

Łącznie zebrano 188 304 tys. sztuk puszek, co dało w sumie 3,1 tony aluminium.
W klasyfikacji wg ilości zebranych puszek 3 miejsce zajęli uczniowie ze SP w Pawłowie Skockim, którzy zebrali 446,20kg puszek, co dało rewelacyjny wynik 13, 94kg na jednego ucznia.

SP w Jabłkowie zajęła 13 miejsce zbierając 38,30kg, a 14 notę otrzymała SP w Lechlinie za 33,50kg puszek.
19 pozycję zajęło Przedszkole Samorządowe w Skokach z wynikiem 13,90kg, a SP w Skokach zajęła 20 miejsce z rezultatem 8,50kg puszek.
W klasyfikacji indywidualnej uczniowie z Pawłowa Skockiego zajęli:
• 1 miejsce Krzysztof Krupa z wynikiem 10 012 sztuk,

• 4 miejsce Marcin Ruta z rezultatem 7 274 sztuk puszek,

• 7 miejsce Karol Paczyński z rezultatem 5 725 sztuk,

• 12 miejsce Karol Grzechowiak z wynikiem 2 103 sztuk.

Natalia Tronina z SP w Lechlinie zajęła 18 miejsce z wynikiem 1 619 sztuk.

W konkursie ZBIERAJ BATERIE-ŁAP ENERGIĘ SP w Skokach zebrała 107 kg i uklasowała się na 2 miejscu, SP z Pawłowa Skockiego zajęła 9 miejsce z wynikiem 38,1kg baterii, co dało 1,19kg na jednego ucznia. SP z Jabłkowa zajęła 14 miejsce (17,8kg), a 19 notę otrzymała SP w Lechlinie za 10,3kg baterii.
Łącznie w całym konkursie zebrano 1,09 tony baterii.

W następnym konkursie WOREK MAKULATURY – NOWYCH KSIĄŻEK GÓRY SP Jabłkowo zajęła 5 miejsce za zebranie 1,06 tony makulatury, co daje 9,81kg na jednego ucznia. 6 miejsce otrzymała SP w Pawłowie Skockim za 800kg co dało aż 25kg na jednego ucznia. 9 miejsce otrzymała SP w Lechlinie (500kg) z efektem 10kg na jednego ucznia.
Przedszkole Samorządowe w Skokach zajęło 10 miejsce za 480kg z wynikiem 5,33kg na przedszkolaka. Razem w konkursie zebrano 11 180,5kg makulatury.

Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Główną nagrodą był rower górski, który odebrał najlepszy z uczestników Krzysztof Krupa, a pozostali mieli do wyboru mini wieżę LG, piłki nożne, rakiety do tenisa ziemnego, śpiwór oraz inne ciekawe nagrody.

Poza tym szkoły, które zajęły najlepsze miejsce w przeliczeniu na jednego ucznia otrzymały nagrody pieniężne.