W soboty: 13 i 20 sierpnia w godzinach 8 – 11 będzie można się zaszczepić się drugą dawką przypominającą przeciw COVID-19 w Skokach na placu targowym przy ul. Kościelnej.
Szczepić będzie Obst Ambulans z Obornik.
Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji.

Przypominamy!

Zgodnie z Komunikatem nr 26 Ministra Zdrowia z 22 lipca tego roku w sprawie podawania dawek przypominających przeciw COVID-19 w Narodowym Programie Szczepień drugą dawką przypominającą szczepić się mogą osoby, które ukończyły 60 lat oraz osoby, które ukończyły 12 lat i mają wskazania do szczepienia w związku z zaburzeniami odporności.

Drugą dawkę przypominającą szczepienia mogą przyjąć osoby, które otrzymały pierwszą dawkę przypominającą.

Przed podaniem drugiej dawki przypominającej należy zachować odstęp co najmniej 4. miesięcy od podania pierwszej dawki przypominającej.

W pierwszej kolejności szczepienia powinny dotyczyć osób, u których od podania pierwszej dawki przypominającej minęło więcej niż 6 miesięcy.

W drugim szczepieniu przypominającym stosowane są wyłącznie szczepionki mRNA:

– Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w pełnej dawce (0,3 ml)

– Spikevax (Moderna) w połowie dawki (50 µg – 0,25 ml).

Do podania drugiej dawki przypominającej zaleca się ten sam preparat mRNA Comirnaty (Pfizer-BioNTech) lub Spikevax (Moderna), którym zrealizowano pierwszą dawkę przypominającą.

UWAGA! Jednocześnie ulega skróceniu z 5 miesięcy do 3 miesięcy dotychczas wymagany minimalny odstęp podania pierwszej dawki przypominającej od zakończenia podstawowego schematu szczepienia.