Od 1 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy w Skokach odbywa staż Alena Kuznetsova obywatelka Ukrainy.

Staż jest finansowany ze środków Powiatowego Urzędu Pracy. Stanowisko to zostało utworzone w urzędzie miasta i gminy, aby wesprzeć obywateli z Ukrainy w załatwianiu głównie spraw urzędowych, ale także wspomóc w organizacji życia codziennego oraz rozwiązywaniu bieżących problemów. Można uzyskać pomoc przy wypełnianiu dokumentów, wniosków, uzyskać informację o obowiązujących przepisach i możliwościach bez konieczności pokonywania bariery językowej.

Pomoc można uzyskać w Urzędzie w poniedziałki od 9:00 do 11:00 oraz od wtorku do piątku od 8:30 do 10:00.

Alena Kuznetsova

Ponadto w budynku przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Skokach przy „Podzielni” zostało utworzone Centrum pomocy dla Ukrainy, w którym również można skorzystać z obecności pani Aleny w poniedziałki od 11:15 do 15:00, oraz od wtorku do piątku od 10:15 do 14:30.

Jest to miejsce, które ma spełniać funkcję informacyjno – integracyjną dla obywateli z Ukrainy przebywających na terenie Gminy Skoki.

зайнятості. Ситуація була створена в муніципальному управлінні для підтримки українського народу в управлінні важливими економічними справами, а також для допомоги в організації повсякденного життя та вирішенні проблем. Можна отримати допомогу у заповненні документів, внесків тощо, а також отримати інформацію про діючі норми та можливості, не долаючи мовного бар’єру.

  1. Заповнити необхідні документи для отримання одноразової допомоги 300 злотих
  2. Заповнення документів на отримання допомоги для сім’ї, на одну дитину 125 злотих
  3. Вирішення інших документальних питань, які вимагають вирішення безпосередньо в Гмінi.

Довідка доступна в офісі з 9:00 до 11:00, з понеділка по п’ятницю, з 08:30 до 10:00.

Крім того, у будівлі на вулиці Казімежа Великого в Скоках, на «Розділеному», створено Центр допомоги Україні, де також можна скористатися присутністю пані Aлени по понеділках з 11:15 до 15:00. , та з вівторка по п’ятницю з 10:15 до 14:30. Це місце, яке має виконувати інформаційно-інтеграційну функцію для громадян України, які проживають у гміні Скоки.