Fragment przemówienie Wiesława Berendta Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach wygłoszonego podczas uroczystości inauguracji roku szkolnego 2011/2012.

(…) Naukę w szkole w nowym roku rozpocznie 467 uczniów w tym 86 pierwszoklasistów i 26 w oddziale zerowym. Opiekę nad nimi sprawować będzie 35 osobowe grono pedagogiczne i 11 pracowników administracyjno-obsługowych. Uczniowie będą się uczyć w 22 oddziałach. W tym roku szkolnym zgodnie z moimi obietnicami wszyscy uczniowie uczęszczać będą na jedną zmianę. Na drugi rok w związku  ze zwiększoną ilością oddziałów kl. I –  będziemy zmuszeni planować dwie zmiany!

(…)

Dzięki pomocy finansowej samorządu – w czasie wakacji – dokonaliśmy kilku remontów: została zmodernizowana i wyremontowana kuchnia szkolna, do której zakupiono nowoczesny sprzęt do przygotowania posiłków. Ponadto zmodernizowano kanalizację deszczową na boisku spacerowym, wykonano termoizolacje i nowy tynk na budynku od strony południowej, doposażono trzy klasy w nowoczesny sprzęt multimedialny. Dziękujemy serdecznie Panu Burmistrzowi i radnym za dostrzeżenie naszych starań i pracy. Głęboko wierzymy, że to tylko kolejny etap – i co tu mówić – czekamy na następne. Budynek szkoły –  tak mocno wpisany w krajobraz i dzieje Skoków – zasługuje na troskliwą gospodarską rękę.

(…)

Wszystkim uczniom życzę udanego roku szkolnego, osiągnięcia wielu sukcesów, wykorzystywania swoich umiejętności, odkrywania swoich  pasji i niecierpliwego poszukiwania tego, co w życiu ludzkim jest najcenniejsze. I życzę aby koniec roku szkolnego przyniósł radość z zakończenia swoich zmagań wraz z osiągnięciem tego, co dzisiaj planujecie.