Wspólne letnie wycieczki młodzieży z klas specjalnych i integracyjnych oraz świetlicy terapeutycznej stały się już tradycją. Tym razem wybraliśmy się do Parku Rekreacyjnego „Nenufar Club” w Kościanie.

Tam czekała nas niesamowita przygoda. Mieliśmy odbyć niezapomnianą podróż z piratami dookoła świata. Podczas tej wyprawy czekało nas niełatwe zadanie, a mianowicie odnalezienie skarbu. Przygodę rozpoczęliśmy od spotkania z Piratami, którzy zawieźli nas tratwami na wyspę zamieszkałą przez Karaibki. Tam musieliśmy rozwiązać kilka rebusów, które wskazały nam dalszą drogę. Na wyspie zobaczyliśmy miniatury wielu znanych budowli świata. Następnie udaliśmy się do Krainy Bajek, gdzie zajrzeliśmy do domków Królewny Śnieżki, Muminków, Kubusia Puchatka i wielu innych znanych bajkowych postaci. Znowu wróciliśmy na tratwy, tym razem naszymi przewodnikami była para sympatycznych Indian. Rozwiązując kolejne zagadki wreszcie dotarliśmy na ląd. Tam czekał na nas skarb, skrzynia pełna cukierków, którą po intensywnych wspólnych poszukiwaniach znaleźliśmy pod potężnym drzewem. Indianie zaprowadzili nas do wigwamu, gdzie czekała na nas dziewczyna przebrana za Lalę. Zaprosiła nas ona do wspólnej zabawy pod nazwą „Mini Disco Show”. To był już koniec pełnej wrażeń wyprawy, ale nie  koniec naszej wycieczki. Na terenie parku czekało już na nas rozpalone ognisko, przy którym upiekliśmy pyszne kiełbaski. Po krótkim odpoczynku i smacznych lodach, udaliśmy się do autokaru, by późnym popołudniem dotrzeć do domu.

Koscian

Koscian_1

Koscian_2

Koscian_3

Koscian_4