Już 25 czerwca 2011 r. grupa skockich gimnazjalistów rozpoczęła wakacyjny wypoczynek – częściowo dofinansowany przez szkołę – wyjeżdżając na wycieczkę do Francji, którą zorganizowała poprzez Biuro Turystyki Szkolnej „Eurotramping” Iwona Migasiewicz wraz z Magdaleną Samol.

Przygotowania (zwłaszcza finansowe) trwały od jesieni. Trasa przewidziana na  6 dni (25-30 czerwca 2011 r.) obejmowała Epernaystolicę szampana, gdzie zaplanowane było zwiedzanie piwnic słynących z jego produkcji  oraz m.in. słynnej katedry  w pobliskim Rems.

Kolejny dzień przeznaczono na zobaczenie najważniejszych zabytków i atrakcji Paryża. W pamięci na pewno zostanie Luwr i Katedra Notre-Dame, plac Vendome a także  rejs po Sekwanie i wieczorny wjazd na Wieżę Eiffla. Oprócz tego uczniowie  z pewnością zapamiętają tłumy zwiedzających z całego świata i trzydziestostopniowy upał, który akurat wtedy towarzyszył wszystkim turystom. Następnego dnia po tradycyjnym francuskim śniadaniu, rozpoczęła się przygoda z architekturą i historią, czyli wędrówka po zamkach w dolinie Loary. W programie zwiedzania znalazły się trzy reprezentatywne budowle: Blois, czyli rezydencja królów Francji, Chambordnajwiększy i jeden z najpiękniejszych zamków renesansowych Francji oraz Cheverny – wspaniała, zamieszkana przez właścicieli, prywatna rezydencja z oryginalnym wystrojem wnętrz, znana z organizowanych do dziś polowań i imponującej psiarni. Ostatni dzień od samego rana aż do zamknięcia cała trzydziestoczteroosobowa grupa wycieczkowiczów spędziła w parku rozrywki Disneyland, korzystając do woli z wszystkich dostępnych tam atrakcji.

Już podczas kilkunastogodzinnej drogi powrotnej w autokarze słychać było pierwsze komentarze podsumowujące wyjazd. Spełniły się marzenia o zagranicznych wojażach, zwłaszcza grupy uczniów klasy 3a, którzy wycieczkę do Francji zaplanowali już … trzy lata wcześniej.

Panowało ogólne zadowolenie z programu wycieczki, wyżywienia i noclegów, w niepamięć poszło zmęczenie upałem oraz awarią klimatyzacji w autokarze, którą dzięki staraniom organizatorów udało się zlikwidować.