W okresie od 20-30 lipca br. w murach Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków na obozie wypoczynkowym gościła 30 osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej w towarzystwie opiekunów- pań: Agnieszki Spyrzewskiej i Joanny Lipczyńskiej ze świętokrzyskiej Gminy Dwikozy.

Nasi goście, przybyli na zaproszenie samorządu Gminy i pracowników Gimnazjum, mieli za sobą tragiczne przeżycia związane z powodzią, która w bieżącym roku dotknęła ich Gminę i ich najbliższych. Ich rodziny ewakuując się przed wielką wodą często utraciły wszystko, często dorobek całych pokoleń, a po ustąpieniu fali powodziowej wracając do swych nieruchomości z trudem próbowali ratować i odbudowywać co tylko się da.

Te traumatyczne wydarzenia, nie mogły odbić się na psychice uczestniczących w nich dzieci i młodzieży.

Dlatego organizatorzy obozu, wraz z kierownikiem panią Iloną Węglewską stawili sobie za cel zapewnienie jego uczestnikom wypoczynku w formie zabawy, zajęć sportowych i wycieczek połączonych z poszerzeniem wiedzy o Wielkopolsce i o ziemi skockiej.

Było więc spotkanie z władzami samorządowymi Miasta i Gminy Skoki, w trakcie którego wręczono młodzieży materiały promujące i przyswojono podstawowe wiadomości o Mieście i Gminie Skoki. Ale były też autokarowe wycieczki turystyczno- krajoznawcze. Pierwsza- Szlakiem Piastowskim, w trakcie której młodzież zwiedziła: Lednicę, Gniezno i Biskupin oraz kolejna do Poznania, gdzie zwiedzano m.in. Katedrę i Stary Rynek. W ramach poznawania Skoków i okolicy wygospodarowano czas na pieszą wycieczkę poprzez Niedźwiedziny do Puszczy Zielonki oraz na wypad na pływalnię w Koziegłowach. 
Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków nie mogło obejść się też bez Dnia Sportu, w ramach którego królowały gry i zabawy zespołowe. Rozegrano więc m.in. mecze w siatkówkę, w piłkę ręczną i piłkę nożną oraz w tenisa stołowego. Nie zabrakło też tego, co młodzież lubi najbardziej, a więc grillowania i upragnionej dyskoteki.

Czymś naturalnym już stały się też spotkania integracyjne z młodymi Skoczanami. Wspólnie spędzane chwile doprowadziły do zawiązania nowych znajomości, do wymiany numerów telefonów i adresów.

Pomysł zorganizowania w Skokach obozu dla młodzieży jednej z Gmin dotkniętych powodzią zrodził się w środowisku pracowników oświaty i spotkał się z przychylnością władz samorządowych naszej Gminy, a sam przyjazd gimnazjalistów z Gminy Dwikozy nastąpił w rezultacie porozumienia władzami tejże Gminy.

Tak więc nasz obóz to wspólne dzieło wielu ludzi dobrej woli- oprócz samorządu i osób już wymienionych, także nauczycieli Gimnazjum, którzy włączyli się do opieki nad obozowiczami oraz mieszkańców, którzy finansowo lub materialnie wsparli jego funkcjonowanie. 
E. Lubawy