W sierpniu br. 21 dzieci i młodzieży z naszej gminy wypoczywało w Ośrodku Stowarzyszenia „Dorośli-Dzieciom” w Rościnnie.

Po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu, nastąpiło uroczyste złożenie przysięgi i pasowaniu uczestników na prawdziwego kolonistę.
Pierwszego wieczoru zorganizowano dyskotekę by nasi podopieczni mogli się lepiej poznać.

Następnego dnia, zaraz po śniadaniu, uczestnicy kolonii udali się autokarem do parku „Zaurolandia” w Rogowie, gdzie pod opieką przewodnika poznali historię życia dinozaurów na ziemi, a później mieli czas, aby wybawić się na tamtejszym placu zabaw.
Wymęczeni wrócili na obiado-kolację.

18 sierpnia koloniści wyruszyli do lasu po materiały na budowę wigwamów, ponieważ ten dzień miał być Dniem Indianina. Oprócz przygotowania strojów indiańskich, dzieci zbudowały wioskę indiańską, w której zamieszkały 4 plemiona: „Wilki”, „Robinson”, „Huragan”, „Tańczące Chmury”.
Prezes Stowarzyszenia – Pan Antoni Czyżewski był pod ogromnym wrażeniem pomysłowości dzieciaków i w nagrodę ufundował atrakcyjne nagrody, które koloniści wygrywali, kręcąc kołem szczęścia. Dzień zakończono pieszą wędrówką po okolicznych wioskach.

W niedzielę rano młodzi turyści udali się na mszę świętą do Kościoła w Skokach, a po powrocie gościli w Ośrodku rodziców. Poniedziałek upłynął nam na grach i zabawach sportowych, a także na strzelaniu z wiatrówki i pozowaniu do zdjęć z najprawdziwszą kozą.

W przedostatni dzień odpoczywano na plaży, ale dzieci niecierpliwie wyczekiwały godziny obiadu, gdyż tuż po nim nadszedł czas wycieczki do Multikina na film pt. „Na fali”. Po powrocie w doskonałych nastrojach nasze pociechy szalały na pożegnalnej dyskotece. Dzień ten tradycyjnie zakończył się zieloną nocą i co za tym idzie licznymi, ale bezpiecznymi psikusami. Niestety to, co dobre, szybko się kończy i tak nadeszła środa – czas pakowania, ostatnich wspólnych zabaw i sprzątania domków.

Na koniec każdy uczestnik kolnii otrzymał certyfikat prawdziwego kolonisty, a 5 dzieci wyróżnionych zostało dyplomami najsympatyczniejszego kolonisty. Przed odjazdem każdy kolonista wręczył gospodarzom obiektu własnoręcznie wykonane laurki, a także pozostawił po sobie dwa piękne plakaty oraz wierszyk o ośrodku. Państwo Czyżewscy obdarowali wszystkich uczestników paczkami pełnymi słodyczy, przyborów szkolnych, zabawek i nie tylko. Natomiast opiekunowie wrócili z zaproszeniem do kolejnego przyjazdu do Rościnna w przyszłym roku.

Pragniemy w imieniu własnym i naszych dzieciaków serdecznie podziękować: Panu Burmistrzowi MiG Skoki, pani Małgorzacie Wylegalskiej, państwu Irenie i Antoniemu Czyżewskim, oraz pracownikom bazy obozowo-biwakowej w Rościnnie, Towarzystwu Wspierania Rodziny „Alia” z Antoniewa, pani Hannie Walkowskiej, państwu Violecie i Albinowi Lisieckim, panu Grzegorzowi Marciniakowi, panu Franciszkowi Bober, pani Małgorzacie Wojciechowskiej, a także paniom Basi Dereżyńskiej i Justynie Kujawie za wszelką pomoc w zorganizowaniu kolonii w Rościnnie.

Danuta Urbanowicz
Paulina Nowakowska