Kolejny raz Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA w Jabłkowie zorganizowało letnią półkolonię, która odbyła się w filii w Lechlinie w dniach 7-11 lipca 2014. W letniej akcji wzięli udział nie tylko uczniowie naszych szkół ale także dzieci spoza niej. W tym roku nasze wspólne działania były nastawione nie tylko na zdrowe ciało, uśmiechniętą buzię ale także na nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Organizatorzy zadbali, aby program półkolonii był atrakcyjny i przygotowany tak, żeby każde dziecko mogło w nim znaleźć coś dla siebie. Kolejne dni były pełne atrakcji, podczas których uczestnicy brali udział w zajęciach z pierwszej pomocy, zajęciach sportowo – rekreacyjnych i zajęciach plastyczno – artystycznych. Zaplanowano także wyjazdy do Świata wspinaczki i rekreacji AVANA w Poznaniu. W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania posiłków, serwowane były napoje, owoce i lody. Z uwagi na fakt, iż uczestnikami byli uczniowie z terenu całej gminy organizatorzy zapewnili również dowóz i odwóz uczestników.

Półkolonia zorganizowana przez Stowarzyszenie Edukacyjne Tęcza okazała się po raz kolejny atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Różnorodny i bogaty program, nie tylko nie pozwolił na nudę, ale uczył i bawił. Tegoroczna półkolonia letnia umożliwiła dzieciom zabawę i integrację w grupie, dostarczyła wiele pozytywnych wrażeń, a przede wszystkim była miłym akcentem na początek wakacji. Duża frekwencja na wszystkich zajęciach, pozytywne reakcje dzieci i ich rodziców wskazuje, iż należy ją kontynuować i rozwijać w latach przyszłych.