1-01_2_Afryka_Slonie_23-01_1_Afryka_StasNel_1

Organizator projektu: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach

Pod koniec lutego uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli uczestniczący w projekcie „Z małej gminy Skoki do wielkiego Świata – cykl spotkań podróżniczych dla dzieci z gminy Skoki” mieli okazję wybrać się w podróż na odległy kontynent afrykański. Przewodnikiem tej wyprawy był Marcin Złomski – dyplomowany kontrabasista, fotografik, podróżnik, absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Wraz z dziećmi przemierzył Afrykę śladami Stasia i Nel -bohaterów sienkiewiczowskiej powieści „W pustyni i w puszczy”, odwiedził zielone góry Siemen w Etiopii, wędrował piaszczystymi plażami Zanzibaru, płynął statkiem po Nilu oraz przejechał pustynię Nubijską starym, wysłużonym pociągiem.

5-01_Autor_ZlomscyZ najmłodszą grupą słuchaczy wybrał się na afrykańskie safari, gdzie dzieci mogły zobaczyć jak żyją słonie, czym żywią się żyrafy, jak polują lwy oraz w jakich wodach pluskają się hipopotamy. Dzieci dowiedziały się również co chroni przed żarem płynącym z nieba oraz czym gasi się pragnienie w upalne dni. Dużą atrakcją wśród nich cieszyły się zbiory bliżej nie znanych przedmiotów codziennego użytku oraz możliwość pozowania do zdjęć w maskach wykonanych z afrykańskiego drewna.

Kolejne spotkania odbędą się 6 i 7 marca. Co ich czeka? Gdzie tym razem zabiorą ich organizatorzy spotkań? Jaki kontynent przyjdzie im odkrywać?

Dowiedzą się o tym już niebawem.

 


Loga_do_NW