W dniach 8-12 lipca niemal trzydzieścioro dzieci uczęszczających do szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA skorzystać mogło z wypoczynku letniego w formie półkolonii.

Na miejsce wspólnego relaksu wybrano podobnie jak w ubiegłym roku szkołę w Lechlinie. Jej atrakcyjne położenie wśród zieleni i w bliskiej odległości od jeziora oraz przestronne boiska sprzyjają uprawianiu różnorakich dyscyplin sportowych. Jednak to nie sport był motywem przewodnim tegorocznych półkolonii, lecz najsłynniejsze baśnie i legendy, wokół których organizatorzy przygotowali mnóstwo interesujących zajęć. I tak legenda o Warsie i Sawie stała się punktem wyjścia do sprawdzenia i utrwalenia wiedzy na temat początków państwa polskiego. Dzieci, podzielone na kilkuosobowe grupy, wzięły udział w zabawie „Szlakiem historii”, a następnie budowały z gliny gród bądź inny motyw związany z dawnymi dziejami. Drugiego dnia uczestnicy półkolonii, zapoznawszy się z baśnią o plastikowej księżniczce, przeprowadzali doświadczenia z wykorzystaniem tworzyw sztucznych oraz w twórczy sposób próbowali wykorzystać śmieci gromadzone w gospodarstwie domowym. Z kolei baśń „Stoliczku, nakryj się!” stała się doskonałym pretekstem do rozmowy na temat dobrych manier i kulinarnego savoir-vivre’u. Następnie dzieci same ćwiczyły, jak należy prawidłowo układać zastawę stołową oraz własnoręcznie przygotowały pomysłową dekorację stołu. Jednak najwięcej emocji dostarczył – zwłaszcza chłopcom – wyjazd do parku linowego „Cascader Park” w Kobylnicy. Podobnie zresztą było w piątek, ostatniego dnia półkolonii. Uczestnicy wypoczynku udali się do Rościnna, gdzie nad Jeziorem Budziszewskim w czasie wakacji prowadzony jest obóz survivalowy. Dzieci pod czujnym okiem instruktora mogły niczym legendarny Robin Hood, postrzelać z łuku i kuszy. Poznały także tajniki sztuki maskowania oraz dowiedziały się, jak zbudować schronienie w warunkach leśnych.

Pięć kolonijnych dni minęło w oka mgnieniu. Pozostały wspomnienia i nadzieja, że w przyszłym roku organizatorzy przygotują równie ciekawe zajęcia.