Wycieczka do fabryki bombek w Gnieźnie

26 listopada zwiedzaliśmy Fabrykę Bombek w Gnieźnie. Podczas wycieczki po fabryce mogliśmy zaobserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych. Zobaczyliśmy jak powstają bombki od samego początku.

W pierwszym etapie poznaliśmy proces dmuchania bombek w dmuchalni szkła. Kolejnym etapem zwiedzania fabryki był proces srebrzenia, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji. Następnie zwiedzaliśmy lakiernę, i gdzie bombki choinkowe nabierają różnorakich kolorów. W dalszej części wycieczki udaliśmy się do dekoratorni, gdzie wykwalifikowany zespół dekoratorów, nadaje bombce wyjątkowy i unikalny wygląd. Na samym końcu mieliśmy możliwość obejrzenia aktualnych trendów, które dominują w okresie świątecznym. Oczywiście istniała też możliwość zakupu bombek.

Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy przedszkolak otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

03-fabryka_bombek_1 04-fabryka_bombek_2

 


 

Warsztaty – glina

27 listopada udaliśmy się do MDK w Wągrowcu, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach lepienia z gliny. Na zajęciach poznaliśmy nową technikę lepienia z gliny.

Z wielkim zapałem ugniataliśmy, wałkowaliśmy, kroiliśmy kawałki gliny aby uformować różne glinowe kształty. W większości powstawały zwierzątka, aniołki, bałwanki, ale znalazł się również czołg czy auto. Bawiliśmy się wyśmienicie. Oczywiście nasze wyroby zabraliśmy do przedszkola.

05-lepienie_w_glinie_1 06-lepienie_w_glinie_2 07-lepienie_w_glinie_3 08-lepienie_w_glinie_4 09-lepienie_w_glinie_5


 

 

Warsztaty Bożonarodzeniowe

Przed świętami Bożego Narodzenia postanowiliśmy w przedszkolu zorganizować warsztaty plastyczne dla rodziców z dziećmi.

Z niecierpliwością czekałyśmy , czy zajęci w okresie przedświątecznym rodzice ,znajdą czas na wspólną zabawę z dzieckiem. Przyznam , że byłyśmy mile zaskoczone , widząc jak wielu rodziców zechciało wziąć udział w warsztatach „Razem z dzieckiem robimy ozdoby świąteczne”. Obserwując dzieci, widziałyśmy jak bardzo są szczęśliwe mając okazje bawić się w przedszkolu ze swoimi rodzicami. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Rodzice bez żadnego skrępowania uczestniczyli we wspólnej zabawie z dziećmi. Mieli również okazję do wspólnego poznania się między sobą.

Myślę , że te zajęcia są bardzo potrzebne dzieciom i rodzicom, ponieważ dzieci czują się pewniej przy swoich rodzicach , są bardziej spontaniczne, jednocześnie rodzicom dostarczają wiedzy o zachowaniu dziecka na tle grupy współpracującej ze sobą. To doskonała okazja do wspólnej integracji i lepszego poznania się ze sobą. Był to naprawdę mile spędzony czas.

11-warsztaty_z_rodzicami_1 12-warsztaty_z_rodzicami_2 13-warsztaty_z_rodzicami_3 14-warsztaty_z_rodzicami_4 15-warsztaty_z_rodzicami_5


 

Próbny alarm w przedszkolu!

23 listopada w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Ćwiczenie miało na celu zminimalizować zjawisko paniki, które wielokrotnie występuje w przypadku prawdziwego pożaru. Wszystkie przedszkolaki, wraz ze swoimi wychowawczyniami i pozostałym personelem, bardzo szybko zareagowały na sygnał dźwiękowy. Próba przebiegła bardzo sprawnie. Specjalista BHP, nadzorujący ww. próbę, nie ukrywał zadowolenia z poziomu przeprowadzonej ewakuacji.

01-ewakuacja_1 02-ewakuacja_2


 

JASEŁKA

By tradycji stało się zadość i by w sercach poczuć radość, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zawitał do naszego przedszkola Duch najcieplejszych świąt.

Jasełka! Aniołowie i Pastuszkowie. Dzieciątko, Maryja i Józef oraz Trzej Królowie. We wszystkie te postaci wcieliły się dzieci z grupy sześciolatków. Niczym prawdziwi aktorzy oczarowali publiczność . Śpiewem kolęd i pastorałek wprowadzili wszystkich w ten niepowtarzalny świąteczny klimat.

I by atmosfera stała się zupełnie rodzinna, na scenie zaprezentowali się rodzice najmłodszych grup (trzy i czterolatków) w sztuce „Opowieść Wigilijna” Wszystkim aktorom gratulujemy wspaniałego występu i życzymy sukcesów na scenach teatralnych całego świata!Dziękujemy także zaproszonym gościom, za to że swą obecnością zechcieli uświetnić nasze występy i docenić zaangażowanie dzieci i rodziców.

Po przedstawieniach w salach każdej z grup odbyły się spotkania wigilijne.

Szczególne podziękowania i gratulacje kieruję do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy brawurowo i w pełni profesjonalnie przygotowali dla swoich pociech wigilijne przedstawienie- niespodziankę. Dostarczyliście wielu wzruszeń swoim dzieciom, a także obecnym na sali dorosłym.

16-jase-ka_1 17-jase-ka_2 18-jase-ka_3

19-jase-ka_4 20-jase-ka_5 21-jase-ka_6


 

Informacja o wynikach konkursu na szopkę Bożonarodzeniową

10-szopkaMuzeum Regionalne w Wągrowcu zorganizowało konkurs pt. “Szopka bożonarodzeniowa”. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 71 prac wykonanych przez 123 autorów. Wśród zgłoszonych prac była również szopka z naszego przedszkola wykonana przez Livię Kasprzyk i Mariannę Lahuta z grupy 5-latków. Jury przyznało ogółem 20 nagród, 25 autorom. Okazało się, że szopka wykonana przez dziewczynki z naszego przedszkola zdobyła I miejsce w kategorii – przedszkola. Serdecznie gratulujemy!