77 lat temu nie początek roku szkolnego zdominował jak zawsze 1 września. Przyćmiło go inne wydarzenie! Tego dnia zaczęła się II Wojna Światowa, wydarzenie, które na zawsze i nieodwracalnie zmieniło losy naszego kraju, Europy i całego świata. 1 września szczególnie w Polsce w prawie wszystkich większych i mniejszych zakątkach naszego kraju oddajemy hołd wszystkim, którzy zginęli podczas sześciu lat trawna wojny.

Tak jest i w naszej Gminie. Pod tablicą na Rynku w Skokach zebrali się uczniowie i nauczyciele skockich szkół, przedstawiciele władz oraz organizacji tu działających aby oddać hołd poległym. Chwytający za serce apel pamięci jak co roku poprowadził harcmistrz Andrzej Surdyk, a towarzyszyli mu harcerze drużyny HYCE, której jest komendantem.

Po złożeniu kwiatów i oddaniu hołdu przez poczty sztandarowe zebranym podziękował Burmistrz Miasta i Gminy Tadeusz Kłos.

Galeria zdjęć:

[Not a valid template]