Zimowa aura za oknem. Śnieg, mróz, zawierucha, ale małym Skoczanom to nie przeszkadzało. Grupa najmłodszych mieszkańców naszej gminy, w wieku od 3 do 6 lat, dzielnie uczestniczyła w pierwszym tygodniu ferii w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Skokach.

Młodzi feriowicze wraz z opiekunami zwiedzali miejscowe zakłady pracy oraz zdobywali wiedzę na temat zawodowego kunsztu. Odwiedzili oni między innymi: Zakład Fryzjerski, Urząd Pocztowy i Posterunek Policji w Skokach, Cukiernię „Pistację” oraz wzięli udział w spotkaniu z czteronożnymi podopiecznymi Pań Bochyńskich. Wszędzie na młodych podróżników czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Grupa „Ślimaczków” nie tylko zwiedzała, ale sama również pracowała twórczo, wykazując się przede wszystkim, zdolnościami plastycznymi. Nie zabrakło także balu karnawałowego, który zorganizowano dla nich na zakończenie.

Sylwia Popadowska

Serdecznie dziękujemy:

– Pani Monice Dziekan – Dobskiej oraz Pracownikom Zakładu Fryzjerskiego w Skokach
– Pracownikom Urzędu Pocztowego w Skokach
– Podkom. Mirosławowi Duszyńskiemu oraz Policjantom z Komisariatu w Skokach
– Panu Aleksandrowi Szymkowiakowi oraz Pracownikom Cukierni „PISTACJA”
– Paniom Annie i Małgorzacie Bochyńskim

Grupa „Ślimaczków”