Pod hasłem „Muzyka Łączy Pokolenia” 27 października 1007 w hali Gimnazjum odbył się I Festiwal Piosenki. Festiwal ten to poszerzenie koncepcji Festiwalu Chórów Emeryckich, które od lat odbywały się w Skokach.
Stąd też obok siedmiu zespołów śpiewaczych ludzi trzeciego – złotego wieku zaprezentowało się siedem zespołów młodzieżowych.

Wszystkie zespoły prezentowały piosenki tradycyjne, którymi żyło i żyje ich pokolenie. Jednak obok nich zabrzmiało to co dotychczas wydawało się niemożliwe, a więc emeryci zaśpiewali aktualne piosenki młodzieżowe, a młodzież, pieśni którymi żyli i które nucili ich dziadkowie. Jednym słowem było wspaniale i tak dalej trzymać.

Uzupełnieniem prezentacji amatorów był koncert Drugiej Maryli, który stał się okazją do wspólnej zabawy z członkami zespołów i z publicznością.

A oto relacja okiem aparatu Łukasza Ogórkiewicza


Skoczki – Skoki


Zespół Śpiewaczy HARFA – Skoki


Skoczki – Skoki


Jarzębinki – Damasławek


Kostrzyn Wlkp.


Cichy Kącik – Ostrów Wlkp.


Pawlinki – Pawłowo Żońskie


Mieścisko


Kabaret Niedej Się – Potrzanowo


Szkoła Podstawowa z Mieściska


Mieścisko


Szkoła Podstawowa z Mieściska


Pałuki – Damasławek


Szkoła Podstawowa z Mieściska


Anioły z Potrzanowa


Pobiedziska


Płomień z Antoniewa


Złota Jesień – Kostrzyn Wlkp.


Oborniki Wlkp.


Zespół Harfa – Skoki