Kolejną tradycję w skockiej kulturze wprowadziła Dyrektor Biblioteki pani Elżbieta Skrzypczak, a stały się nią Koncerty Noworoczne.

Drugi taki koncert w naszej gminie odbył się ponownie w Restauracji „Stary Fortepian” 4 grudnia tym razem z udziałem Kwartetu Aulos w składzie: Karolina Norwich flet, Mariusz Dziedziniewicz obój, Krzysztof Mayer klarnet, Dariusz Rybacki fagot. Zespół istnieje od 1997 roku, składa się z absolwentów Akademii Muzycznej – obecnie solistów orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Koncert poprzedził wzniesiony przez panią Dyrektor noworoczny toast.

W pierwszej części Zespół wykonywał z jednakową przyjemnością dobrą muzykę każdego gatunku – od mistrzów baroku do klasyki XX-wiecznej muzyki rozrywkowej. Mogliśmy zatem usłyszeć min. Suite Wesoła Wdówka, Piosenki Francuskie, „Oczy czarne” czy niezapomnianą „Polkę Dziadek” oraz znany wszystkim motyw przewodni z filmu Vabank.

Po krótkiej przerwie przy kawie i słodkim co nieco przed zebraną publicznością oprócz Kwartetu wystąpili soliści Monika Mych-sopran i Karol Bochański-tenor. Usłyszeliśmy takie wszystkim znane utwory jak min. „Usta Milczą”, „O Sole Mio”, „Choc na świecie…”.

Koncert zakończyły owacje na stojąco i bisy artystów.

Na kolejny Koncert Noworoczny zapraszamy za rok.