W sobotę 18 maja w Mieścisku odbyły się uroczystości w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim połączone z grą terenową. Początek uroczystości miał miejsce w kościele
w Mieścisku, gdzie miała miejsce prelekcja o historii kościoła, która rozpoczęła grę terenową. Kolejnym punktem była prelekcja w Gimnazjum, złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz wykład nt. odbudowy Państwa Polskiego w Wielkopolsce, można też było zwiedzić regionalną izbę pamięci. Kolejnym punktem gry było udzielenie pierwszej pomocy i przetransportowanie rannego. Następnie w sali widowiskowej GBP oraz na placu przed budynkiem odbył się piknik historyczny z udziałem m.in. pojazdu pancernego Ehrhardt M17 oraz innych zabytkowych pojazdów. Całości towarzyszyła też grupa rekonstrukcyjna z Poznania. Ostatnim elementem gry terenowej była musztra patrolu.

Podczas obrad komisji podsumowującej grę terenową wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Ostatecznie okazało się, że w grze terenowej zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Skokach, której skład tworzyli harcerze 7 Skockiej Drużyny Harcerskiej „HYCE” Karolina Nowak, Paulina Kawczyńska, Zuzanna Magda, Marta Walczak i Mateusz Kulus. Tak był to bardzo udany wypad za miedzę.

hm. Andrzej Surdyk HR