13 czerwca na obiekcie sportowym w Łosińcu odbyła się IV Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Tradycyjnie, jak co roku do Łosińca przybyły wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Publicznego „Tęczowa Łąka” w Jabłkowie z oddziałami w Rejowcu i Łosińcu, a także zaproszeni goście z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach oraz Niepublicznego Przedszkola Artystycznego w Potrzanowie wraz z wychowawcami grup i dyrektorami placówek. Na nasze wielkie święto sportu przybyli również wszyscy zaproszeni goście. Uroczyste otwarcie IV Gminnej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków nastąpiło poprzez przemówienie Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA w Jabłkowie Sławomiry Kędziora i Dyrektor Przedszkola Publicznego „Tęczowa Łąka” w Jabłkowie Agnieszki Skraburskiej, które wspólnie zapaliły znicz olimpijski.

Po ceremonii otwarcia wszystkie dzieci wzięły udział w konkurencjach sportowych, a w czasie wolnym można było skorzystać z pieczonych kiełbasek czy słodkiego poczęstunku. Imprezę umilały dzieciom również przeróżne animacje prowadzone przez animatorkę z Kłecka.

Na zakończenie Olimpiady wyłonieni zostali zwycięzcy, którzy stanęli na podium i otrzymali medale olimpijskie, dyplomy, a także prezenty. Natomiast dzieci, które nie zajęły żądnego miejsca w konkurencjach otrzymały pamiątkowy dyplom za udział w Olimpiadzie. Naszą imprezę wspomogli sponsorzy, którym bardzo serdecznie dziękujemy za ofiarność.

Stowarzyszenie Edukacyjne Tęcza

Galeria zdjęć z Olimpiady:

[Not a valid template]