5 lutego w Restauracji Winnica w Sławicy odbył się po raz 11 Bal Charytatywny „Sentyment do Szkoły” zorganizowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Skokach.

Zabawa rozpoczęła się o 20:00. Przybyło 157 osób. Pierwsze dźwięki muzyki rozbrzmiały krótko przed 21:00. Posileni przepyszną kolacją goście, momentalnie zapełnili salę taneczną. Jedynie w przerwach robiło się na niej nieco luźniej. Wówczas organizatorzy wypełniali ten czas loteriami. Na początku można było nabyć pączka za 10 zł. Sprzedano ich łącznie 78 sztuk. Nic w tym dziwnego, skoro dwa z nich „nadziane” były biżuterią. Złotą bransoletkę znalazła Bogumiła Kulińska a srebrny łańcuszek z zawieszką trafił się Anicie Pudliszak. W kolejnej przerwie sprzedawano losy na loterię fantową. Sprzedano ich za kwotę 6460 zł. Do wygrania były atrakcyjne nagrody tj. telewizor 48 cali Samsung, tablety Samsung Galaxy, odkurzacz Zelmer, rower damski, bogate kosze upominkowe, wiele voucher’ów, kosmetyki, zastawa obiadowa, ekspres do kawy Bosch, poduchy, poduszki, pościele, firmowa odzież, alkohole, zestawy gadżetów a nawet kije do nordic walking. Łącznie prawie 60 prezentów!!! Losowanie rozpoczęło się tuż przez 24:00 i odbyło się w dwóch turach. Redaktor Borowicz w roli gościa rozlosował najważniejsze z nich. Niezwykłe szczęście w tym roku dopisało towarzystwu z Rościnna. Hubert Czarnecki wygrał tablet a jego małżonka Lucyna – odkurzacz. Ich znajoma Aurelia Ratajczak wylosowała rower. Inni siedzący przy tym stole również wyjechali z balu z licznymi prezentami. Drugi tablet przypadł Michałowi Łuczakowi a nagrodę główną – telewizor – zabrał do domu Jacek Dudek. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Przepyszne jedzenie, świetna muzyka i wyborne towarzystwo sprawiło, że ponad połowa gości nie miała ochoty opuszczać lokalu długo po ustaniu muzyki, która grała tylko (?) do godziny 4:00.

Łączny dochód z balu wyniósł 9064,43 zł i 20 euro. Zostanie przekazany na konto Rady Rodziców. To właśnie z tych pieniędzy fundowane są wycieczki dla najlepszych szóstoklasistów Szkoły Podstawowej w Skokach, organizowane są wszelkie atrakcje na Dzień Dziecka oraz dyskoteki i zabawy karnawałowe dla uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których nie byłaby możliwa organizacja XI Balu Charytatywnego Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Skokach!

Sponsorami nagród byli: Burmistrz Miasta i Gminy Skoki, Long-Bud Longin Sapieja, Gospodarstwo Rybackie Robert Kowalewski, „Raf-Car” Rafał Kruczek, sklep „Kujawianka” Justyna Kujawa, Salon Fryzjerski Nina Greser-Janowska, Mal-Bud Piotr Janka, Małgorzata Zaganiaczyk, Anita Pudliszak i Mariola Nowakowska – Ubezpieczenia, Adrianna i Radosław Urbaniak, Iwona i Jacek Tyll, Gościniec Winnica, Arkadiusz Sommerfeld, Gabinet Urody Magdalena Bartkowiak, Market Lewiatan Skoki, P.P.H.U. Lemar Potrzanowo, Sklep Goja Skoki, Adam i Mateusz Deminiak, Sylwia i Marek Stożek, Redakcja miesięcznika „PodSkoki”, Magdalena i Paweł Kubiccy, Magdalena i Rafał Jarzębowscy, Agnieszka i Marek Sznajder, Małgorzata i Grzegorz Owczarzak, Studio Fryzur Agnieszka Jakubowska, Wiesława i Marek Markwitz, Agnieszka i Marcin Wojtaś, Karina i Janusz Szymaś, Katarzyna i Marcin Laube, Katarzyna i Jacek Dukszta, Joanna i Mariusz Andrzejewscy, Maria i Krzysztof Kulus, Magdalena i Tomasz Bartkowiak.

Dziękujemy również zespołowi ATUT: menagerowi zespołu Piotrowi Mączyńskiemu za wspaniałą oprawę świetlną i dobór repertuaru, pięknej Annie Mirek i charyzmatycznemu Mateuszowi Łabiakowi za wykonanie hitów światowych na najwyższym poziomie!

A szczególne podziękowania należą się organizatorom – spisali się na medal!!!