W związku z częstymi pytaniami mieszkańców dotyczącymi usług dostępu do Internetu ponownie informujemy, że na ternie wsi Antoniewo, Rościnno, Roszkówko, Roszkowo, Lechlin, Sławica, Sława, Szczodrochowo  usługi świadczy firma SUPER NET SPÓŁKA AKCYJNA, szczegółowa oferta znajduje się na stronie supernet.net.pl. W miejscowościach Skoki, Jabłkowo, Kakulin, Pawłowo Skockie, Potrzanowo, Rakojady i Rejowiec usługi świadczy firma INEA S.A, warunki oferty na stronie www.inea.pl. Możliwość przyłącza należy uzgodnić z operatorem.

Gmina Skoki nie jest organem uprawnionym do prowadzenia ewidencji usług telekomunikacyjnych świadczonych przez operatorów.

Na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej  pod adresem: https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ jest dedykowane narzędzie do wyszukania usług telekomunikacyjnych oraz zgłaszania potrzeb.

W poniższym linku informacja o kolejnych inwestycjach CPPC z programu POPC na przyszłe lata:

https://www.cppc.gov.pl/aktualnosci/1929-blisko-363-mln-zl-na-wyeliminowanie-kolejnych-bialych-plam

Mapa inwestycji w realizacji:

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

Centrum Projektów Polska Cyfrowa – realizuje w imieniu rządu Rzeczypospolitej Polskiej zadania związane z finansowaniem budowy infrastruktury telekomunikacyjnej, która zapewnia dostęp do szybkiego Internetu, w szczególności na terenach słabo zaludnionych, z dala od dużych aglomeracji – w miejscach mało atrakcyjnych dla prywatnych firm telekomunikacyjnych.