Wrzesień to tradycyjny początek sezonu grypowego i najwyższy czas by zaszczepić się i stanowczo ograniczyć zagrożenie chorobą i – co za tym idzie – nieobecnością w pracy oraz pogrypowymi powikłaniami.

23 samorządy Metropolii Poznań (w tym gmina Skoki) zdecydowały o przedłużeniu na kolejny sezon bezpłatnych szczepień dla swoich mieszkańców. Propozycja skierowana jest do osób aktywnych zawodowo, w wieku 25-64 lata.

Szczepionka przeciw grypie jest co roku aktualizowana o pojawiające się nowe szczepy wirusa. Tegoroczny wariant został już dostarczony.

Ze szczepień mogą skorzystać wszyscy, którzy spełniają warunki opisane na stronie grypa-metropoliapoznan.pl.

Pod tym samym adresem internetowym można zarejestrować się na konkretny termin w Poznaniu (Szpital Podolany, ul. Straży Ludowej 37, g. 8.00-19.30) i w Pobiedziskach (ul. Jagiełły 41, g. 8.00-13.00). Kolejne adresy będą pojawiały się na tej stronie w miarę dołączenia placówek do akcji.

Realizowany w centralnej Wielkopolsce program darmowych szczepień jest propozycją przede wszystkim dla tych, którzy dotąd nie zachorowali, a mają częsty kontakt z innymi ludźmi. Założenia programu Metropolii Poznań zwracają dużą uwagę na potrzebę zwiększenia odporności przede wszystkim osób aktywnych zawodowo, kontaktujących się z dużą liczbą ludzi.

Terminarz i warunki zapisów znajdują się na stronie grypa-metropoliapoznan.pl