Koncert harfisty Michała Zatora – 14 października

Szczegóły wydarzenia

• Date:

Muzyczna Jesień w Puszczy Zielonce to cykl muzycznych spotkań w świątyniach na terenie gmin członkowskich Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”.

Wydarzenie organizuje Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” we współpracy z gminami członkowskimi Czerwonak, Skoki i Swarzędz, Gminnym Ośrodkiem Kultury „Sokół” oraz parafiami: pw. św. Jana Chrzciciela w Owińskach, pw. św. Mikołaja w Wierzenicy i pw. św. Mikołaja Biskupa w Skokach. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

30 września (w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki) cykl zainauguruje kameralny koncert Janusza Radka, który wystąpi w towarzystwie Adama Drzewieckiego w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Owińskach.

o godz. 12:15 w kościele pw. św. Mikołaja w Wierzenicy wystąpi wokalista jazzowy, pianista i kompozytor Stanisław Soyka.

Na zakończenie cyklu zapraszamy do Skoków. 14 października o godz. 19:00, w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa zagra Michał Zator – harfista, najprawdopodobniej jeden z niewielu na świecie, który grając na harfie autorski repertuar, akompaniuje sobie do śpiewu.

Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Obecnie współtworzy duet min. z Edytą Górniak i Natalią Niemen.

Podczas koncertu  „Magia strun” usłyszymy zarówno znane utwory jak „Niepojęta łaska”, „Twoja miłość jak ciepły deszcz”, „Hallelujah”, „Ave Maria”, autorskie kompozycje artysty oraz średniowieczne pieśni maryjne. Podczas koncertu Michał opowiada o grywanych utworach, wprowadzając tym samym publiczność w jeszcze większe przeżycie muzyczne i duchowe swojego występu.