22 IV 2017 w Wągrowcu odbył się finał wojewódzki OMTTK PTTK, w którym udział wzięły reprezentacje powiatów z naszego województwa. Rywalizowano na trzech poziomach. Szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W pierwszych dwóch kategoriach skockie szkoły wystawiły po dwie trzyosobowe drużyny. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się bardzo szeroką wiedzą z wielu dziedzin m.in. test krajoznawczy o województwach wielkopolskim i podkarpackim (gospodarz etapu centralnego), rozpoznawanie tropów zwierząt, samarytanka teoretyczna i praktyczna, rzut do celu, pakowanie plecaka a na koniec marsz na orientację. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji okazało się, że skockie drużyny w komplecie znalazły się na podium.

W kategorii gimnazja zespół składzie: Paulina Kawczyńska, Małgorzata Surdyk, Paulina Kubicka zajął I miejsce i będzie reprezentował województwo wielkopolskie w finale centralnym w Ustrzykach Dolnych

Zespół w składzie Weronika Rojtek, Adrianna Będziecha, Aleksandra Szymańska uplasował się na trzeciej pozycji

Natomiast wśród szkół podstawowych zespół w składzie Rafał Jarzębowski, Michał Szklennik, Alan Witkowski wywalczył II miejsce a drugi zespół w składzie Marcin Nogajewski, Artur Cibail i Kornelia Strojna uplasował się na najniższym stopniu podium.

Nie zabrakło też sukcesów indywidualnych. W szkołach podstawowych Michał Szklennik był indywidualnie drugi a wśród gimnazjalistów Paulina Kawczyńska była trzecia.

Opiekunowie i nauczyciele przygotowujący Barbara i Andrzej Surdyk

galeria zdjęć rywalizacji i podsumowania: