Około 20 osobowa grupa wędkarzy, członków koła PZW nr 120 w Skokach spotkało się jak co roku w dniu 10 kwietnie nad brzegiem jez. Rościńskiego aby sprzątać brzegi jeziora z masy śmieci pozostawionej nad jego brzegiem. Tegoroczne sprzątanie było bardzo trudne z uwagi na wysoki stan wód jeziora, który w stosunku do średniorocznego stanu był wyższy o ponad 1,5m, linia brzegowa była przesunięta miejscami o kilkanaście metrów. Fakt ten spowodował że sprzątanie było trudne i nie zostało przeprowadzone tak dokładnie jak w minionych latach. Wędkarze sprzątali jednak w specjalnym sprzęcie pozwalającym wejście do wody i z łodzi, sprzątania nie zakończono także w momencie dotarcia do nas tragicznej wieści ze Smoleńska, kiedy rozdzwoniły się telefony z tą tragiczną wieścią. 

Zebrano w tym roku około 80 worków śmieci, które tak naprawdę nigdy się tam nie powinny znaleźć. 

no images were found