Pożar stolarni w Skokach

21 listopada 2016 tuż po godzinie 18 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu odebrał zgłoszenie o pożarze, który powstał w stolarni w Skokach przy ul. Antoniewskiej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy OSP Skoki oraz JRG PSP z Wągrowca. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów JOP okazało się, że pożarem objęte jest pomieszczenie suszarni drewna. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a dowódca polecił odłączenie zasilania elektrycznego budynku. W celu lokalizacji pożaru podano dwa prądy wody w natarciu do wnętrza pomieszczenia. Strażacy przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego usunęli z wnętrza pomieszczenia żarzące się elementy, których dogaszanie prowadzono na zewnątrz.

Dzięki sprawnym działaniom właścicieli oraz straży pożarnej udało się zapobiec dalszemu rozprzeszczenieniu się pożaru na część hali produkcyjnej bezpośrednio przylegającej do pomieszczenia suszarni.

Po skończonych działaniach całość protokólarnie przekazano właścicielowi zakładu.

opracowanie i zdjęcia: st. sekc. Piotr Kaczmarek – Oficer Prasowy KP PSP w Wągrowcu

 

Samochodem osobowym w tył kombajnu

Tuż po godzinie 23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DW 196 – było to kolejne zgłoszenie tego dnia. Z informacji jaką otrzymał dyżurny SKKP wynikało, że doszło do najechania przez samochód osobowy na tył kombajnu. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG PSP z Wągrowca oraz miejscową OSP Skoki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach udzielając jednocześnie kwalifikowanej pierwszej pomocy rannemu kierowcy samochodu osobowego, który w momencie przyjazdu JOP znajdował się poza rozbitym autem. Podczas prowadzenia działań strażacy kierowali ruchem do czasu przybycia patrolu Policji.

W tym przypadku kierowca samochodu osobowego może mówić o sporym szczęściu, bo rozmiar zniszczeń samochodu wskazuje, jak silne było to uderzenie, które mogło skończyć się tragicznie.

zdjęcia: OSP Skoki
opracował: st. sekc. Piotr Kaczmarek – Oficer Prasowy KP PSP w Wągrowcu