Mglisty wieczór 14 listopada br. okazał się pechowy dla podróżujących samochodem osobowym, który z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z pasa drogi i uderzył w budynek mieszkalny w Skokach przy skrzyżowaniu ulic Wągrowieckiej z Jana Pawła II. Do działań dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu skierował zastępy z JRG PSP Wągrowiec oraz OSP Skoki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, potwierdziła się informacja ze zgłoszenia. Strażacy natychmiast przystąpili do zabezpieczenia miejsca działań oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerce samochodu osobowego, kierowca bez większych obrażeń znajdował się poza pojazdem. Osoba poszkodowana została przekazana przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego, a Policja zabezpieczyła teren do prowadzenia dalszych czynności dochodzeniowych.

Na szczęście w momencie uderzenia samochodu w budynek, z  chodnika który przylega bezpośrednio do skrzyżowania, nie korzystali piesi bo rozmiar zdarzenia mógłby mieć tragiczny finał.

Apelujemy do kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi na warunki panujące na drogach w okresie jesienno zimowym.

zdjęcia: KP PSP Wągrowiec, OSP Skoki
opracował: st. sekc. Piotr Kaczmarek
Oficer Prasowy KP PSP w Wągrowcu