Tradycyjnie, jak co roku pod koniec września lub na początku października organizujemy harcerską imprezę Market Garden, która nawiązuje do alianckiej operacji powietrzno – desantowej w czasie II wojny światowej, w której uczestniczyła 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa dowodzona przez gen. Stanisława Sosabowskiego – bohatera i patrona naszej drużyny.

Niestety w tym roku nie przybyły do nas drużyny z Wągrowca czy z Ostródy. Więc bawiliśmy się we własnym gronie. Miło nam było gościć nasze „dzieci” czyli 72 Próbną Drużynę Wędrowniczą „FOCUS” oraz Próbną Gromadę Zuchową „Wesołe Zuszki”. Łącznie z „HYCAMI” było nas prawie 50 druhen i druhów.

Wykorzystując ciemności piątkowej nocy zastępy ruszyły w teren w pobliżu gimnazjum by odszukać ukrywające się w lesie „harcerskie pokemony”. Jeszcze tego samego wieczoru spotkaliśmy się po kolacji by wspólne pośpiewać harcerskie i nie tylko szlagiery.

Sobotni mglisty poranek rozpoczęliśmy od apelu, omówieniu programu dnia i wykonania pamiątkowych zbiorowych fotografii. Następnie patrole ruszyły na trasę biegu po mieście. Czasem dobrze jest spojrzeć na własne miasto z trochę innej perspektywy i zajrzeć w rzadko odwiedzane miejsca. Po powrocie i chwili odpoczynku przyszedł czas obiadu. W międzyczasie zostały podliczone wyniki rywalizacji i już wkrótce na apelu podsumowującym podane do wiadomości. Podczas apelu miały też miejsce ważne wydarzenia. Dwóch wędrowników otrzymało swoje pagony a funkcyjne sznury przybocznego i zastępowej „Watahy” znalazły nowych właścicieli.

Po wszystkim nadszedł czas na pakowanie się i porządkowanie miejsc zakwaterowania i powrót do domów. Trochę szkoda, że bawiliśmy się w „sosie własnym”, ale cóż może za rok na XII Market Garden będzie lepiej.

Galeria zdjęć:

[Not a valid template]