Odpowiadając na zapotrzebowanie ze strony członków, Zarząd Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, postanowił nie czekać do przyszłego roku i w dniu 11 sierpnia urzeczywistnił nie zrealizowaną z uwagi na deszczową pogodę w trakcie powrotu z Łazów, wizytę skoczan w Ogrodach „HORTULUS” w Dobrzycy koło Koszalina.

Obecną wyprawę organizatorzy połączyli z pobytem nad Bałtykiem, stąd też o godzinie 5.00, chętni obu wrażeń wypełnili autobus, który po kilku godzinach jazdy dotarł do celu. Jednak pogoda i

tym razem, nie wyglądała zachęcająco. Dobrzyca, naszych wycieczkowiczów przywitała deszczem. Jednak już w czasie zwiedzania pierwszej – starej części Ogrodów się przejaśniło, co naturalną siłą rzeczy, wszystkim poprawiło humory.

Bo chociaż, dla wielu skoczan, nie był to pierwszy pobyt w Ogrodach HORTULUS, wszyscy podziwiali zarówno stare, wciąż zmieniające się Ogrody Tematyczne, jak i nowo urządzane od 2014 Ogrody SPECTABILIS – Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni z największym na świecie labiryntem grabowym. Co odważniejsi i wytrwalsi, nie odmówili sobie szansy wspięcia się na 20 metrową wieżę widokową by podziwiać piękno tego miejsca z góry. Z kolei  szczególni miłośnicy kwiatów i nowości ogrodniczych skorzystali z możliwości ich nabycia w miejscowych punktach sprzedaży i będą nimi nas czarować w swych ogrodach. Wielu też, czy to na wstępie, chroniąc się przed deszczem, czy w późniejszych godzinach przed słońcem, czy zwyczajnie ze zmęczenia szukając ukojenia dla nóg, skupiło się przy punktach gastronomicznych by skosztować kawy i lodów, lub by zwyczajnie zaspokoić głód miejscowymi daniami.

Jak już na wstępie wspomnieliśmy pobyt w „Ogrodach” połączono z 3 godzinnym  wypadem nad Bałtyk, a konkretnie do mniej znanego skoczanom „Sarbinowa”. I chociaż samo morze tego dnia nie zachęcało do kąpieli- kąpieliska były nieczynne, a ofiarą samowolnej kąpieli, jak podały środki masowego przekazu stały się 2 dziewczynki, nasi „emeryci” upajali się widokiem morskiej bryzy, zażywali morskiego powietrza i rozkoszowali się smakiem smażonej rybki, która jak mówią, nad morzem i w miłym towarzystwie, zawsze smakuje lepiej niż w domu.

Omówiona wycieczka, to nie jedyna impreza organizowana przez skocki Zarząd Oddziału Związku Emerytów. Oprócz wcześniej już przez nas wspomnianych, Zarząd był też organizatorem: 11 lipca- wycieczki- pielgrzymki do Sanktuarium w Licheniu oraz 16 lipca i 20 sierpnia- spotkania przy grillu  Na Stawach „U Leszka”, a już w najbliższych czasie – 20 września organizuje wycieczkę do Biskupina.