Jak co roku grupa wędkarzy z Koła nr 120 Polskiego Związku Wędkarskiego w Skokach pod wodza Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Kujawy, a zarazem Skarbnika Koła sprzątała śmieci z obrzeży jez. Rościńskiego od strony Rościnna i Skoków. Po trzech godzinach sprzątania zebrano 30 worków odpadów (butelki po alkoholu, plastiki, opakowania po napojach oraz worki foliowe i pudełka po robakach, a także jeden zderzak samochodowy i cztery wymontowane z samochodu zbiorniki na paliwo).

Sprzątanie odbyło się 8 kwietnia i tradycyjnie poprzedziło już zawody wędkarskie na rozpoczęcie sezonu, dlatego też połączono je z malowaniem ławek i stołów przy dawnej plaży nad jez. Rościńskiem.

W związku z tym, że wysoki poziom wód nie pozwolił na pełne wykonanie założonych zadań, ustalono że sprzątanie będzie kontynuowane w dniu 17 maja 20112 roku.

Przy okazji uczestnicy sprzątania apelują do wszystkich kolegów wędkarzy, również tych nie zrzeszonych w PZW oraz do osób korzystających z naszych wód i lasów o niepozostawianie po sobie odpadków powodujących zaśmiecenie terenu i szpecących krajobraz.

sprzatanie_1 sprzatanie_2 sprzatanie_3

sprzatanie_4 sprzatanie_5 sprzatanie_6

sprzatanie_7 sprzatanie_8 sprzatanie_9