Poranek 24 sierpnia br. okazał się pechowym dla kierującej pojazdem osobowym, która w miejscowości Skoki, z nieustalonych dotąd przyczyn, straciła panowanie nad pojazdem i wpadła w poślizg zjeżdżając z toru drogi i uderzając w przydrożne drzewa. Przybyły na miejsce zastęp straży pożarnej zastał rozbity samochód osobowy, w którym nie było osób poszkodowanych. Dowódca akcji po rozpoznaniu ustalił, z relacji świadków, że kierująca pojazdem o własnych siłach opuściła pojazd i z osobą postronną udała się do Szpitala Powiatowego w Wągrowcu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojeździe. Na miejsce zadysponowano patrol Policji w celu zabezpieczenia wraku pojazdu oraz ustalenia przyczyn zdarzenia drogowego.

W związku z rozpoczynającym się okresem wczesnojesiennym i pojawiającymi się mgłami, które ograniczają widoczność i powodują śliską nawierzchnię , apelujemy do użytkowników dróg o zachowanie w tym okresie szczególnej ostrożności.

foto: OSP Skoki
tekst: Piotr Kaczmarek