W poniedziałkowe popołudnie 22 sierpnia skoccy strażacy odwiedzili młodych adeptów piłki nożnej przebywających na obozie piłkarskim zorganizowanym przez Klub Sportowy „WEŁNA SKOKI”. Słoneczna aura pomogła strażakom w przeprowadzeniu pogadanki na temat pracy strażaka i omówieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Młodzi piłkarze zapoznali się również, ze sprzętem jakim na co dzień pracują strażacy podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Spotkania tego typu są doskonałą okazją do wpajania od najmłodszych lat prawidłowych nawyków na wypadek powstania zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego. Ogromne zainteresowanie najmłodszych daje wiele motywacji strażakom do dalszego działania i spełniania dziecięcych marzeń. Podczas pogadanki młodzi sportowcy i strażacy doszli do wspólnego wniosku, że strażaków i piłkarzy łączy działanie w zespole, a hasło: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” nabiera szczególnego wymiaru.

foto: OSP Skoki, KS Wełna Skoki
OSP Skoki