Długi weekend, odbywający się równolegle IX Rajd Rowerowy z okazji Dnia Dziecka i jego atrakcje oraz niezachęcające do pobytu nad wodą i do wędkowania prognozy pogody, zapewne  ograniczyły liczbę uczestników tegorocznego Pikniku i Zawodów Wędkarskich dla młodych pasjonatów wędkarstwa. Mimo tego, organizowana przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego i  wpisująca się od kilkunastu lat w skocki kalendarz impreza zgromadziła zarówno jej stałych bywalców, jak i  nowicjuszy.

sobotę 28 maja na „Łowisko u Leszka” pod opieką dorosłych- często wszystkich członków rodziny, przybyli nie tylko miłośnicy wędkowania, ale i miłego spędzania czasu na łonie natury.

Wędkujących było 21 dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 14 lat, spośród których   powołana przez Zarząd Koła Komisja sędziowska po zakończeniu swej pracy w obecności Burmistrza Tadeusza Kłosa ogłosiła wszem i wobec, że zwycięzcą zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka Zawodów Wędkarskich łowiąc 0,935 kg ryb został Krystian Dudek. II miejsce z 0,390 kg ryb zdobył Dawid Józefiak, a III z 0,385 kg ryb Julia Dziabas- 8 ryb. Na kolejnych 3 miejscach uplasowali się: Zofia Teofilewska z 0,385 kg- 1 ryba, Bartosz Dziabas- 0,100 kg i Błażej Kaczmarek- 0,090 kg.

Zdobywcy 3 pierwszych miejsc uhonorowani zostali pucharami pamiątkowymi ufundowanymi przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Kujawę. Wraz z  koleżankami i kolegami- zdobywcami 3 dalszych wymienionych powyżej miejsc otrzymali też nagrody rzeczowe ofiarowane przez Burmistrza Tadeusza Kłosa (piłka nożna i piłka plażowa, 2 zestawy do gry w babingtona , tarcza z lotkami i wrotki).

Po uhonorowaniu najlepszych wędkarzy nagrody i upominki otrzymały też wszystkie, a więc zarówno wędkujące, jak i niewędkujące dzieci.

Organizatorzy zadbali też o uatrakcyjnienie pobytu 36 niewędkującym dzieciom. Wszyscy oni mogli spędzić czas na łowieniu podbierakiem gumowych rybek wystrzeliwanych z katapulty.

By obraz wędkarskiej imprezy z dnia 28 maja był pełny wypada wspomnieć, że przy jej organizacji zachowano wszelkie reguły właściwe dla zawodów profesjonalnych, a nad ich dopełnieniem, w tym min. nad bezpieczeństwem i aprowizacją uczestników czuwali członkowie Koła. Zawodnikom zapewniono  posiłek regeneracyjny- chłodne napoje i ciasteczka  w trakcie wędkowania, a wszystkim uczestnikom grochówkę i kiełbaskę z kotła.

Nasz Piknik Wędkarski nie był by możliwy bez osobistego zaangażowania, bądź wsparcia finansowego wielu ludzi dobrej woli, w tym szczególnie obok już wymienionych Burmistrza i Przewodniczącego Rady: Firmy Usługowo Handlowej Przewozy Krajowe Bober Franciszek, Firmy Ogólnobudowlanej BTT Bud Tomasz Tomczak, Firmy Usługi Leśne- Robert Orchowicz i Sklepu u Oli- Aleksandry Kulawiak oraz członków Koła: Alojzego Pacholskiego, Jacka Dudka, Wojciecha Kłosowskiego, Piotra Babrakowskiego, Jarosława Klowenhagena, Karola Neumanna, Piotra Nóżki, Andrzeja Janiszewskiego, Mirosława Kamińskiego, Jarosława Pacheli, Andrzeja Szymczaka i Marka Kubickiego. Im wszystkim w imieniu uczestników Pikniku szczerze dziękujemy. Osobne podziękowania kierujemy dla Mariana i Piotra Konrada, którzy sponsorowali i serwowali smakowitą grochówkę z  kotła oraz dla Teresy i Leszka Jankowskich, którzy bezpłatnie udostępnili obiekt na odbycie Pikniku.

Galeria zdjęć z pikniku, fot. Kinga Lubawa