Dobiegła końca XVI edycja największych w Polsce Targów Edukacyjnych. Stoisko Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”, wkomponowane w przestrzeń EKOFORUM prezentowało się kolorowo i przyjaźnie i ugościło ok. 500 osób w ciągu trzech dni targowych (3-5 lutego). Po raz drugi za ladą stanęły ramię w ramię dwa kluczowe projekty realizowane przez Związek: Projekt Kanalizacji Obszaru Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka” oraz turystyczny produkt „Puszcza Zielonka – Zielona Strefa Wielkopolski”.

Niezwykłym powodzeniem cieszyły się wszelkie materiały promocyjne – zarówno wśród nauczycieli jak i uczniów. Szczególnie sympatyczną inicjatywą był konkurs obejmujący wszystkie stoiska EKOFORUM, w tym nasze. Zmobilizowało to zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi do wędrówki w głąb naukowej krainy. Chociaż przewodnią ideą było zapoznanie zwiedzających z ofertą szkół i uczelni wyższych, spora liczba osób przyszła specjalnie dla Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży, uzupełniając z korzyścią stan swoich domowych biblioteczek.

Każde spotkania targowe to dla nas miłe doświadczenie – przede wszystkim kontaktu z pasjonatami, ale także z tymi, którzy po raz pierwszy słyszą o Puszczy Zielonka. Zwłaszcza Ci drudzy są dla nas sporym wyzwaniem, aby słowem opisać im to, co tak naprawdę koniecznie powinni zobaczyć! Czas pokaże, czy obsługa naszego stoiska spełniła swoje zadanie.

Wizytowali_nas_glownie_pasjonaci_-_fot._R.Dukat  Zwiazkowa_wystawa_o_Puszczy_Zielonka_rowniez_znalazla_na_Targach_swoje_miejsce_-_fot._A.Ogrodnik


 

PUSZCZA_ZIELONKA_-_LOGO_062 Turystyka_w_Puszczy_Zielonka_Converted