28 stycznia 2012 roku w siedzibie Bractwa Kurkowego w Skokach odbył się V Memoriał Braci Kurkowych im. Edmunda Maćkowiaka i Stanisława Glinkiewicza (zamordowanych w latach 1939 – 1940 przez okupantów). Turniej rozpoczął się uroczystym apelem połączonym z odśpiewaniem hymnu Bractwa.

W Turnieju zmierzyło się XI czteroosobowych drużyn. Tym razem Puchar Przechodni uzyskując 149 punktów zdobyła drużyna Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w składzie: Jan Kamiński, Janusz Król, Jan Dziurka i Stanisław Grzegorzewski. Drugie miejsce i 137 pkt. zajęła drużyna „Budowlani – Rosik” w składzie: Michał Rosik, Sebastian Rosik, Maciej Kujawa i Krzysztof Przykucki. Trzecie miejsce i 137 pkt. uzyskali „Rzemieślnicy Skoccy” w składzie: Stanisław Gołembowski, Przemysław Bagrowski, Maciej Cieślowski i Grzegorz Kamiński. Dalsze miejsca zajęły kolejno drużyny: OSP Skoki, Koło Łowieckie „Borsuk” PZW Koło w Skokach, Urząd Miasta i Gminy w Skokach, Sołectwo Lechlin, Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków, Klub Sportowy „Wełna” i Związek Emerytów i Rencistów.

Turniej do Tarczy Brackiej (ograniczony do udziału członków Bractwa): I miejsce i tarczę zdobył Stanisław Grzegorzewski, II miejsce zajął Krzysztof Przykucki, a III miejsce Janusz Król.

Turniej Punktowy w kategorii otwartej panów: I miejsce wywalczył Stanisław Grzegorzewski, II miejsce Krzysztof Migasiewicz i III miejsce Stanisław Gołenbowski.

Turniej Punktowy w kategorii pań: I miejsce zajęła Halina Wojciechowska, II miejsce Elwira Stoińska, a III Janina Szymańska.

W Turnieju Darczyńców: I miejsce i tarczę zdobył ks. Karol Kaczor, II miejsce Adam Mroziński, a III Krzysztof Jachna.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali obdarowani pucharami a drużyny uczestniczące w Memoriale również nagrodami rzeczowymi.

Turniej zakończyło wykonanie pamiątkowego zdjęcia wszystkich uczestników.