Już za kilka dni, w terminie 3-5 lutego 2012 r. odbędą się największe w Polsce Targi Edukacyjne (na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, najdogodniejsze wejście – na zbiegu ulic Roosvelta i Bukowskiej).

Targi, to wspólne przedsięwzięcie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Atutem wydarzenia jest jego kompleksowa oferta – przez trzy dni pod jednym dachem swoją ofertę zaprezentują publiczne i niepubliczne szkoły wszystkich szczebli, a wśród nich szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, policealne, językowe oraz szkoły wyższe. Szczególną przestrzenią targów będzie również Aleja Zawodów, gdzie uczniowie szkół zawodowych będą prezentować swoje umiejętności. Swoją ofertę przedstawią także uczelnie z Czech, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Węgier i Wielkiej Brytanii.

Po raz kolejny w ramach Targów zaprezentuje się stoisko EKOFORUM, w ofercie którego znajdują się warsztaty, prelekcje i konkursy poświęcone ochronie środowiska oraz prezentacje ginących zawodów na stoisku Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” został zaproszony do uczestnictwa w EKOFORUM, wraz z innymi instytucjami proekologicznymi, takimi jak np. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Liga Ochrony Przyrody, Fundacja „Pro terra”, portal Zielona Lekcja.pl. Instytucją organizującą stoisko jest nasz stały partner we współpracy – Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Nasze stoisko promować będzie nasze flagowe produkty i działania ekologiczne Związku. Prezentacja będzie dwutorowa i pokaże: Projekt Kanalizacji Obszaru Krajobrazowego „Puszcza Zielonka” oraz produkty turystyczne Puszczy Zielonka z nastawieniem na turystykę rowerową, z racji nadania tytułu przez Zarząd Główny PTTK dla bieżącego roku 2012 – Roku Turystyki Rowerowej.

Zapraszamy! EKOFORUM na Targach Edukacyjnych (box nr 3), 3-5 lutego, piątek i sobota w godzinach 10.00 – 18.00 oraz w niedzielę, 10.00 – 16.00. Wstęp wolny!

(z materiałów na stronie www.edukacja.mtp.pl)


PUSZCZA_ZIELONKA_-_LOGO_062    Turystyka_w_Puszczy_Zielonka_Converted