Kolejny wielki sukces harcerzy 7 SDH „HYCE”. Tym razem sukcesem zakończył się wyjazd na XXX Festiwal Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Żeglarskiej do Ostródy.

Najwyższy laur – wyróżnienie zdobyli: Krzysztof Neldner w kategorii żeglarskiej za piosenkę „Przechyły” oraz ponownie druh Krzysztof w duecie z Kacprem Kujawą za piosenkę „Last Christmas”, przebój lat 80 – tych – dodatkowej kategorii tegorocznego zmagania śpiewaków.

Festiwalowi towarzyszyły imprezy towarzyszące z okazji 70 – lecia harcerstwa w Ostródzie, których kulminacją był uroczysty apel całego środowiska i zaproszonych gości. Poza zmaganiami konkursowymi dużą popularnością cieszyły się długie harcerzy rozmowy, które bardzo integrowały środowisko. W wolnym czasie poszliśmy odwiedzić stare kąty i oczywiście zrobić zdjęcie na armacie przed ostródzkim zamkiem.

Nie obyło się też bez występu gwiazd. W tym roku można było posłuchać zespołów „Czerwony Tulipan” – olsztńskiego zespołu szeroko rozumianej poezji śpiewanej oraz szntowej grupy „Atlantyda”.

Mimo dużego zmęczenia drogą i pobytem cała grupa wróciła zadowolona. Można posłuchać występu Krzysztofa w załączonym linku.

Galeria zdjęć: