Unikalne zdjęcia Puszczy Zielonka w drewnianej oprawie – niczym las przeniesiony żywcem do „betonowej” cywilizacji. Tak prezentuje się wyjątkowa wystawa fotograficzna, na której Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” pokazuje dorobek artystyczny Bartosza Nowaka, leśnika z zawodu i miłośnika fotografii przyrodniczej.

Od 12 lipca do 15 sierpnia wystawa będzie zlokalizowana w Skokach, przy kościele pw. św. Mikołaja Biskupa, a następnie stylem „wędrownym” zwiedzi m.in. tereny gmin związkowych. Wszystkie zainteresowane instytucje, które chciałyby pokazać wystawę „u siebie”, proszone są o kontakt: p.owczarzak@puszcza-zielonka.pl, tel. +48 509 236 263.

autorBartosz Nowak – zaczynał przygodę z fotografią jeszcze w liceum. Jest najlepszym przykładem samouka, korzystającego jedynie z podręczników i… własnej intuicji oraz sprawnego oka. Zaczynał edukację od popularnego Zenita, ale powoli i systematycznie ewoluował do coraz wyższej jakości swojej pasji, której efekt stanowi wystawa. Zawsze blisko lasu, w naturalny sposób wybrał zawód leśnika. Wiedza leksykalna oraz przede wszystkim wieloletnie doświadczenie – głównie z zakresu behawioru zwierzyny okazały się bezcennymi składnikami Jego zamiłowania. Sam mówi, że w Puszczy Zielonka o wiele łatwiej polować ze strzelbą niż z aparatem. Powód? Małe kompleksy leśne oraz ich intensywna penetracja przez człowieka spowodowały, że zwierzęta stały się niezwykle ostrożne i bardzo późno wychodzą na żer. Trudno zatem uchwycić w kadr niezwykłe zjawiska…

Bartosz na co dzień zajmuje się turystyką łowiecką w Nadleśnictwie Łopuchówko i podejmuje grupy myśliwych z całej Europy. Jak widać zatem – mamy czym się chwalić i mówić na forum. Zaczynamy wobec tego od pokazania fenomenalnych zdjęć, które są w sporej części „impresjami na temat…”. Podziwiajmy i… odwiedzajmy Puszczę Zielonka, nie zostawiając po sobie ekspansywnego śladu. „Cicho sza! Daniel na horyzoncie…”

 

 

 

Wystawa została zrealizowana jako element Kampanii Ekologicznej „Czysty las wokół nas”, której projektodawcą jest Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”.

Kampanię współfinansują: Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”, Wielkopolski Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.