46 worków śmieci zebrali wędkarze z Koła PZW Nr 120 w Skokach, w ramach corocznej akcji sprzątania brzegów jez. Rościńskiego w Skokach. Brzegi jeziora sprzątane były w okolicach plaży od strony Rościnna, na półwyspie oraz od strony Skoków. Choć liczba zbieranych śmieci znad jeziora co roku maleje, to jednak ciągle jest zatrważająca.

Smutną prawdą jest niestety fakt, że wędkarze zbierają śmieci pozostawione w głównej mierze przez wędkarzy! o czy świadczą min. pudełka po robakach czym po zanęcie oraz inne akcesoria wędkarskie. O czystość należy dbać, takie są zwyczajowo przyjęte normy! Wędkarzy zobowiązują do tego jeszcze zasady Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, którego zasad muszą przestrzegać. W rozdziale III tegoż Regulaminu w puk 6. jest napisane Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości stanowisko wędkarskie w promieniu minimum 5 metrów, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu.

Oczywiście nie tylko wędkarze „pracują” na śmieci które są nad jeziorem, zostawiają je też tzw. „Pseudo turyści”.

Wstydźmy się wszyscy!

sprzatanie

sprzatanie_1

sprzatanie_2

sprzatanie_4

sprzatanie_5

sprzatanie_6

sprzatanie_7

sprzatanie_8

sprzatanie_9

sprzatanie_10

sprzatanie_11