Część zimowych ferii skoccy harcerze spędzili na zimowym biwaku w Łopuchowi. Tradycyjnie były ogniska, bieg patrolowy, gry i zabawy oraz wieczorne śpiewogrania. Na spotkaniu z ciekawymi ludźmi gościliśmy członka Wielkopolskiej Rady Kręgów Starszyzny i Seniorów – druha harcmistrza Marka Urbanowicza. Spotkanie to nie było przypadkowe. Druh Marek, bowiem w swych młodzieńczych latach był silnie związany ze skockim środowiskiem harcerskim. Dla zebranych zaś chyba najistotniejszym było, że ponad 30 lat temu był jednym z założycieli Skockiej 7 czyli „HYCÓW”. Na wieczornym spotkaniu z młodszymi członkami drużyny dzielił się informacjami o zlocie Harcerstwa Polskiego z roku 1981, na którym po raz pierwszy zaistniała drużyna. Goszczeni byli także inni weterani: hm. Antoni Wiśniewski i pwd. Michał Grzegorzewski, którzy także wspominali swe dzieje w skockiej drużynie. Można się było dowiedzieć, dlaczego wybrano akurat nr 7, skąd wzięła się nazwa „HYCE” i wiele innych historii. Wszystko to przeplatane piosenkami z dawnych i obecnych lat. Nie zabrakło też starych fotografii ze zlotów, i obozów. Na koniec, już w bardziej kameralnym gronie postanowiono założyć w Skokach krąg starszyzny i seniorów, a także powołać komitet obchodów 35 rocznicy powstania „HYCÓW” i 25 lecia ich reaktywacji. A rocznice te przypadają na wrzesień 2016 roku. Przy tej okazji wszystkich chętnych druhów związanych z drużyną proszę o kontakt.

Wiele emocji dostarczył też wieczorny alarm szczególnie dla druhów Pawła Sierakowskiego i Jakuba Podrazy, którzy w nocnym blasku księżyca i palącym się ognisku złożyli przyrzeczenie harcerskie.

Drużynowy 7 SDH „HYCE” im. gen. Stanisława Sosabowskiego hm. Andrzej Surdyk HR