Po dwóch latach przerwy harcerze 7 Skockiej Drużyny Harcerskiej „HYCE” pojechali do leżącej na Mazurach Ostródy. Tam bowiem w dniach 15 – 17 XI odbywał się Festiwal Piosenki Harcerskiej, Turystycznej, Żeglarskiej i Ekologicznej.

W tym roku była to już XXXIV edycja. Na kilku już byliśmy i to z sukcesami. Niestety tym razem nikt z naszych reprezentantów nie znalazł uznania w oczach jury. Można więc powiedzieć, że pojechaliśmy po naukę. Pobyt w Ostródzie to nie tylko festiwal, przesłuchania i koncerty, to także świetna harcerska atmosfera, nowe znajomości i ugruntowanie starych. Ponadto w sobotę wykorzystując trochę wolnego czasu zwiedziliśmy miasto nad Drwęcą. Obejrzeliśmy zamek krzyżacki, rynek i nabrzeża jeziora (trochę uśpionego o tej porze roku). Wracając do Skoków podjęliśmy decyzję o konieczności szlifowania naszych wokalno – instrumentalnych talentów by w następnym roku wypaść lepiej.

harcmistrz Andrzej Surdyk HR