Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Skokach jest organizacją, która nie tylko kultywuje pamięć o czasach minionych i dba o rozwój postaw patriotycznych, ale także zajmuje się działalnością edukacyjną i charytatywną.

W ramach tej działalności 27 października gościliśmy w naszej siedzibie członków i sympatyków Fundacji Podróże Bez Granic zajmującej się przełamywaniem stereotypów dotycząch osób niepełnosprawnych oraz grupę miłośników landroverów ze społeczności Landklinika.pl.

Na progu siedziby przybyłych gości powitał inicjator imprezy Król Zielonoświątkowy Adam Mroziński, który następnie przybliżył im historię i cele działalności bractwa. Następnie głos zabrał brat Grzegorz Misiak, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o znajdujących się na terenie naszej gminy umocnieniach obronnych z 1939 roku. Nie mniejsze zainteresowanie wśród zgromadzonych wzbudził pokaz broni czarnoprochowej w wykonaniu brata Alojzego Pacholskiego.

Następnie goście uczestniczyli w turnieju strzeleckim, który przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Imprezę zakończyła salwa honorowa oddana przez brata Alojzego Pacholskiego.

tekst i zdjęć: Adam Mroziński